İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Taşan dere nedeniyle 6 ahır ve 5 ev su altında kaldı

Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı bir köyde yağmurla birlikte eriyen kar sularının dereyi taşırması nedeniyle 200 dekar arazinin yanı sıra 6 ahır ve 5 evin suyla dolduğu öğrenildi.

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı bir köyde yağmurla birlikte eriyen kar sularının dereyi taşırması nedeniyle 200 dekar arazinin yanı sıra 6 ahır ve 5 evin suyla dolduğu öğrenildi.


Bingöl genelinde etkili olan sağanak yağışla birlikte eriyen karın da etkisiyle Karlıova ilçesine bağlı Çatak köyündeki dere önceki gün taştı. 2 gündür taştığı için araziye akan derenin şu ana kadar 200 dekar arazi, 6 ahır ve 5 evi suyla doldurduğu öğrenildi. Köy sakinleri bölgede inceleme ve gereken çalışmanın yapılmasını talep etti.


Ahırların su altında kalması nedeniyle birçok hayvanın tahliye edildiğini de aktaran köy sakinleri, kapalı mekanları olmadığı için hayvanların dışarıda kaldığını dile getirdi.


Yoğun yağışla birlikte derenin taştığını aktaran Köy Muhtarı Adem Çınar ise şu ana kadar 200 dekar arazi, 6 ahır ve 5 evin suyla dolduğunu aktardı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.