İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Uğur Çevik Ahlat'ta

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof.

Dr. Uğur Çevik, Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Çarho mevkiinde bulunan 1071 Ahlat-Malazgirt Zaferi kutlama alanında devam eden çalışmaları inceledi.


Dr. Uğur Çevik, Ak Parti Yalova Milletvekili ve Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkez Başkanı Ahmet Büyükgümüş ile Okçular Vakfı Heyeti Muş'un Malazgirt ilçesindeki temaslarının ardından Bitlis'in Ahlat ilçesinde geldi. 1071 Ahlat-Malazgirt Zaferi kutlama alanının bulunduğu Çarho mevkiinde devam eden çalışmaları inceleyen Dr. Uğur Çevik ve beraberindeki heyet, Bitlis Vali Yardımcısı ve Vali Vekili Tekin Erdemir, Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Buğra Azapağası ve AK Parti Ahlat İlçe Başkanı Oğuz Atılgan tarafından karşılandı.“Cumhurbaşkanımızı bu yıl etkinliklerde şeref misafiri olarak ağırlamak istiyoruz”


Beraberindekilerle beraber kutlama alanında devam eden çalışmaları inceleyen Dr. Uğur Çevik, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Prof. Dr. Uğur Çevik; ?”Bugün buraya ilçe ve ilimizin protokolüyle beraber 23-25 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak kutlama etkinlikleri için denetime geldik. Sultan Alparslan otağı alanı geçen senede olduğu gibi bu yılda etkinliklere ev sahipliği yapacaktır. Gördüğümüz kadarıyla çok büyük eksikliklerin olmamasıyla beraber halen tamamlamamız gereken bir kaç önemli husus var. Onlarla ilgili istişarelerde bulunduk. Kısmet olursa Cumhurbaşkanımızın alana teşrifleri içinde ön hazırlık çalışmalarını değerlendirdik. İnşallah yetiştirebilirsek, Cumhurbaşkanımızı da bu yıl etkinliklerde şeref misafiri olarak ağırlamak istiyoruz. Umarım tüm çalışmalar son 1 ay içerisinde hızlıca yapılarak yetişir. Elimizden gelen tüm gayreti bakanlıklarımız, ilgili kurum ve kuruluşlarımızla beraber yürüterek, en kısa sürede tamamlayıp etkinlik alanını hazır hale getireceğiz" dedi.


Dr. Uğur Çevik, Ak Parti Yalova Milletvekili ve Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkez Başkanı Ahmet Büyükgümüş ile beraberindekiler daha sonra Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığını ziyaret ettiler. Burada heyete Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban tarafından Selçuklu Meydan Mezarlığı ve Ahlat önemi hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra mezarlıktan yürüyerek Emir Bayındır Kümbeti'ne geçen heyet buradaki ziyaretlerinin ardından


Ahlat Belediyesi tarafından verilen yemeğe geçildi. Yemek programı sonra Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban tarafından Dr. Uğur Çevik ile Ak Parti Yalova Milletvekili ve Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkez Başkanı Ahmet Büyükgümüş'e Ahlat çinisi ve Ahlat Bastonu hediye edilirken, Ahlat Kaymakamı Mustafa Akgül tarafından Tutkara tekniği ile yapılan tablolar hediye edildi. Heyet Ahlat ziyaretlerinin ardından Van'a doğru hareket etti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.