İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Nilüfer Belediyesi'nden Karla Mücadele Seferberliği

Bursa il merkezinde yılın ilk karı yüzünü gösterirken, günler öncesinden tedbir alan Nilüfer Belediyesi karla mücadele ekipleri alarma…

Bursa il merkezinde yılın ilk karı yüzünü gösterirken, günler öncesinden tedbir alan Nilüfer Belediyesi karla mücadele ekipleri alarma geçti.
Nilüfer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, gece yüksek kesimlerde başlayıp sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışını hazırlıklı karşıladı. Meteoroloji yetkililerinin uyarısı üzerine günler öncesinden kar yağışına karşı tedbirlerini alan Nilüfer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü karla mücadele ekiplerini teyakkuza geçirdi. Karla mücadele için oluşturulan 18 ayrı ekip, toplam 100 personelle 24 saat boyunca görev başında. Nilüfer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, tuzlama araçları, greyder, beko loder ve kamyonlardan oluşan toplam 28 araç ve makineyi de hazır hale getirdi.
Ekipler, araç ve iş makineleriyle Nilüfer'deki tüm ara sokaklar ve bir çok ana yolda da görev yapıyor. Nilüfer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, köy yollarında da koordinasyon sonucunda Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile çalışma yapıyor.
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yollardaki buzlanmalara karşı da tedbir aldı. Bin ton tuz hazır bekletiliyor. Bazı bölgelerde kar küreme çalışmaları yapan ekipler, don olayının gerçekleşmesi durumunda da ihtiyaç duyulan bölgelerde tuzlama yapacak.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.