İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kargı'da okul çevreleri emniyette

Kargı’da emniyet ve jandarma ekipleri okul çevrelerinde yaya geçitlerini kontrol ederek, okul servis araçlarına denetim uygulaması gerekçekleştirdi.

Kargı'da emniyet ve jandarma ekipleri okul çevrelerinde yaya geçitlerini kontrol ederek, okul servis araçlarına denetim uygulaması gerekçekleştirdi.


Türkiye genelinde çocukların korunmasına yönelik başlatılan uygulama ile okul çevreleri, yaya geçitleri ve okul servis araçları denetim uygulaması kapsamında Kargı'da da çeşitli okul ve çevrelerde Kargı İlçe Emniyet Amirliği ve Kargı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince müşterek denetimlerde bulunuldu. Yapılan denetimlerde okul çevreleri, okul geçitleri ve okul servisleri yoğun bir şekilde kontrol edildi.


Emniyet ve Jandarma yetkililerinden alınan bilgi de uygulamanın amacının okul çevrelerinin güvenli eğitim kapsamında kontrol altında tutulması, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan ve şahıslardan uzak tutulması ve okula yaya olarak veya servis yoluyla geliş gidişlerin kalite standarlarının yükseltilmesinin amaçlandığı belirtildi.


Uygulamanın düzenli şekilde gerçekleştirilmeye devam edileceği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.