İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

‘Halk elinde ıslah projesi' meyvelerini veriyor

Edirne’de, ‘Halk Elinde Islah’ projesi meyvelerini veriyor.

Edirne'de, ‘Halk Elinde Islah' projesi meyvelerini veriyor. Üreticilerin bölgede hayvancılık yatırımlarını arttırmasıyla beraber merinos cinsi koyun çiftliklerinde de artış yaşanıyor.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdür Vekili Atilla Bayazıt, Keşan ilçesinin Küçükdoğanca köyünde, ‘Halk Elinde Islah Projesi' kapsamında yetiştiricilik yapılan merinos çiftliğinde incelemelerde bulunduklarını belirtti.


Projenin il genelindeki merinos sayısını ve kalitesini arttırmak açısından önemli olduğunu vurgulayan Bayazıt, "Projenin ilimiz küçükbaş hayvancılığına katkı sağlayacağını inanıyoruz ve benzer projeleri uygulanmaya devam edeceğiz" dedi.


Bayazıt, Edirne genelinde bir hafta içerisinde üreticilere toplamda 534 adet damızlık düve dağıtımının tamamlanacağını ve yine ‘Genç Çiftçi' projesi kapsamında 39 genç üreticiye 37'şer adet olmak üzere toplam bin 443 adet küçükbaş hayvan dağıtımının yakın zamanda tamamlanacağını bildirerek, "Üreticilerimize tarım ve hayvancılık alanındaki desteklerimiz sürecek" ifadelerini kullandı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.