İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Erzincan'da milli mücadeleye ilk adımın 103'üncü yıl dönümü kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103’üncü yıl dönümünde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 103'üncü yıl dönümünde Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı.


Türk gençliğine armağan edilen bayramda yurt genelinde olduğu gibi Erzincan'da da coşku hâkimdi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Milli mücadelenin kahramanları başta olmak üzere şehitler için burada Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.


Çelenk sunma programının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile belediye önünden başlayarak, Yalnızbağ Yerleşkesine kadar Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bisiklet Turu düzenlendi.


Daha sonra EBYÜ yerleşkesindeki alanda geleneksel sokak oyunları, okçuluk gösterisi, matrak oyunu, voleybol gibi sportif faaliyetlerin gösterimi yapıldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.