İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Müftü Mehmet Emin Çetin, Tercan'da İrşâd programlarına katıldı

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Tercan’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Erzincan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Tercan'da vatandaşlarla bir araya geldi. Müftü Çetin ilçede bir dizi ziyaretlerde bulunarak irşâd programlarına katıldı.


Program çerçevesinde Müftü Çetin; Tercan ilçesi Belediye Başkanı Lokman Gültekin'i, Kargın Beldesi Belediye Başkanı Zafer Kaya'yı, Çadırkaya Beldesi Belediye Başkanı İshak Birol'u, Mercan Beldesi Belediye Başkanı Bayram Bilici'yi makamlarında ziyaret ederek kendilerine yerel seçimlerdeki başarı ve başkanlık görevleri için hayırlı olsun dileklerini iletti. Ayrıca belediye başkanlarına Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlarından olan “Hadislerle İslam” adlı kitabı da hediye etti.


Ziyaretlerin ardından Mercan Beldesi Merkez Camiinde kılınan ikindi namazını müteakip, cami cemaatine hitap eden Müftü Çetin,“Ramazan ve İnfâk” konusu üzerine önemli açıklamalarda bulundu. İlçedeki Mama Hatun Türbesini de ziyaret eden Çetin, restore edilmekte olan Mama Hatun Camii hakkında yetkililerden bilgiler aldı.


Tercan İlçe Müftülüğünün hazırladığı iftar programına katılan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin ardından Aydınlıkevler Camiinde yine Ramazan ve İnfâk konusu üzerine cemaate sohbet etti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.