İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Milletvekili Aydemir: “Seçimler Azerbaycan'ımıza hayır ve huzur getirsin”

9 Şubat’ta yapılan Azerbaycan Milli Meclis Seçimlerine gözlemci olarak katılan TBMM heyeti yurda döndü.

9 Şubat'ta yapılan Azerbaycan Milli Meclis Seçimlerine gözlemci olarak katılan TBMM heyeti yurda döndü.


Türkiye Azerbaycan Parlamentolar arası dostluk grubu üyeleri, seçimlerin huzur içerisinde tamamlanması ve herhangi bir tartışmanın yaşanmaması bizim için mutluluk verici olmuştur değerlendirmesinde bulundular. Heyet içerisinde yer alan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Kardeş ülke Azerbaycan'da her yönüyle demokratik tatmin ifade eden seçimleri takip etmekten büyük onur duyduk” değerlendirmesinde bulundu.


Seçimlerin yapıldığı fiziki mekanları, seçmenleri ve seçilenleri ayrıntısıyla gözlem altına aldıklarına vurgu yapan Aydemir, “Bütün bu olgular bütünüyle incelendiğinde ve seçim sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılması süreçlerinde gözlemcileri tatmin eden bir netice ortaya çıkmıştır. Sadece Türkiye'den giden bizler değil, dünyanın farklı bölgelerinden, ülkelerinden gelen heyetlerin tamamı bu demokratik gelişmeyi tespit edip açık zeminlerde görüşlerini paylaşmışlardır” kaydını düştü.


İlham Aliyev: “Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideri”


Seçim sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştüklerini de ifade eden İbrahim Aydemir, “Cumhurbaşkanı Türkiye'ye duyduğu muhabbeti ifade ederken, buna esaslı gösterge olarak seçim sonrası ilk görüşmeyi bizimle yapması hal diliyle ortaya koymuştur. İki ülke arasındaki ekonomik gelişmelerin aksamadan devam edeceğini vurgulaması ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a duyduğu saygıyı ve ‘Dünya lideri' tanımlamasında bulunması mutluluğu artırmıştır; kendisine minnettarız” dedi.


Heyette kimler var; İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Konya Milletvekili Orhan Erdem, Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Kars Yunus Kılıç ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.