İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Milletvekili Aydemir'den Erzurum odaklı talepler

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Kalkınma Bakanlığı 2018 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu aşamasındaki görüşmelerde Erzurum’la ilgili talepleri aktardı.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Kalkınma Bakanlığı 2018 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu aşamasındaki görüşmelerde Erzurum'la ilgili talepleri aktardı.


AYDEMİR'DEN ERZURUM ODAKLI TALEPLER


İl ve bölgede ekonomik sinerjinin devamı için, AK ekonomik modeller olan DAP İdaresi ve Kalkınma Ajanslarıyla bu çerçevedeki yatırımların tanıtılması gerektiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, DAP idaresi uzman ve personel sayısının artırılmasını istedi, DAP idaresi sinerjisini kayıt için Erzurum ve diğer 14 ilde beklenti anketi yapılmasını önerdi. Aydemir Kalkınma ajansları projelerinden yararlananlar kapsamında, 15 Temmuz öncesi dönemi içeren, FETÖcü hainlere yönelik araştırmanın derinleştirilmesini istedi.


‘TANITIM ETKİNLİKLERİ, YATIRIMLARA SAHİPLENMEYİ SAĞLAYACAKTIR'


‘AK PARTİ, hizmet ve yatırım yapmaktan eserlerini tanıtmaya fırsat bulamıyor.' diyen Milletvekili İbrahim Aydemir, yatırım tanıtıyla ilgili 1970'lere dayanan bir hatırasını paylaşarak, ‘Kalkınma Bakanlığımızın iki güzide özel kurumu DAP İdaresi ve KUDAKA, hizmet kapasite, öngörü ve hitap ettiği kesim bakımından vatandaşa çok daha iyi anlatılabilir, bunların anlatılması lazım. İllerdeki üniversite öğrencileri, esnaf ve sanatkârlar, sanayici iş adamları, hatta orta ve yükseköğretim öğrencileri Ki 1970'li yılların sonunda Erzurum'da bir zirai donatım fabrikası kurulmuştu. O yıllarda ortaöğretimdeyken götürüp o yatırımı bize gezdirmişlerdi. Zihin haritamda hâlen daha onun izleri var yani tarımsal sanayi yatırımı olarak. Dolayısıyla, öğrencileri, ortaokul öğrencilerini filan da bu işin şeriki yapmak lazım. ‘ dedi.


AYDEMİR'DEN FETÖ İHANETİ HATIRLATMASI


15 temmuzda yaşanan FETÖ ihanetine değinen Milletvekili Aydemir, Milli iradenin hainler karşısındaki destansı duruşunu hatırlattı ve kurumlara sızmış FETÖcülerin ayıklanması noktasında kalkınma Ajanslarında da soruşturma ve araştırmalarını artırarak devam etmesini istedi.


Milletvekili Aydemir, ‘15 Temmuzda bu millet, bu millî irade hain bir kalkışma ve darbe girişimine muhatap oldu. Elhamdülillah, milletimiz hainlere gerekli duruşu gösterip dersi vererek onları tarihin zillet duraklarına gönderdi. Ancak, geçen yıl da söylemiştim Değerli Bakanım, özellikle bu KUDAKA, o FETÖ'cülerin nüfuz ettikleri bir alandı bura. Oralardan kredi alan yahut oralardan beslenen kesimlerin -böyle- çok ince ayarlı bir araştırılması lazım, onları da oralardan söküp atmak lazım. Ajansları kastediyorum Sayın Bakanım. O konuda geçen yıl da bir not düşmüştük. Süreç devam ettiği için bir daha hatırlatma ihtiyacı duyuyorum. ‘ diye konuştu.


AYDEMİR'DEN DAP BEKLENTİ ANKETİ ÖNERİSİ


DAP ve İdaresinin Erzurum ve hitap ettiği 14 il bazında özel bir manayı kaydettiğini, beklentilerin yüksek olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, halkın, sanayici, işadamı, tarım kesimi, esnaf ve sanatkarı da içeren şekilde bir beklenti anketi yapılmasını önerdi. Aydemir, ‘Bölgede DAP'ın ifade ettiği mana çok özel ve güzidedir. Bölge halkı bu projeyi ekonomik açıdan bir kurtuluş reçetesi olarak görmekte, idaresini de öyle değerlendirmektedir. Bu noktada hizmet arzının daha kapsayıcı olması bakımından bölgemiz DAP İdaresine bağlı 15 ilde halka yönelik bir beklenti anketi yapmalı, DAP'ın halk indindeki yeri ile mevcut hâli arasında bir gönül köprüsü oluşturulmalıdır.' dedi.


AYDEMİR DAP İDARESİNDE PERSONEL SAYISISIN ARTIRILMASINI TALEP ETTİ


DAP idaresinin 15 ile hitap ettiğinin altını çizen milletvekili Aydemir, İdare çatısı altında her ile ayrı ayrı hizmet üretecek ekipler oluşturulmasını dile getirdi. Milletvekili Aydemir, ‘Bizim DAP'ın personel açısından çok ciddi bir noksanı var, sıkıntı yaşıyoruz. DAP İdaresiyle sürekli iletişim hâlindeyiz. Sizin elinizde çok şey yok, biliyorum ben. Başka kurumlarla ilinti kurulup bu hâlin giderilmesi lazım. Aksi hâlde, 15 tane il var, hepsine yetişecek bir ekibin oluşması lazım. O yüzden de ayrılan bütçelerden gördüğümüz kadarıyla bir kısmı hayatiyet bulmuyor ama en mühimi -gene burada altını çiziyorum- DAP kanalıyla yaptığımız hizmetleri çok iyi anlatmamız lazım, vatandaşa aktarmamız lazım. Ara ara böyle bir gölgeleniyor gibi, gibisi fazla, gölgeleniyor. Bunları hususen kayda geçiyorum Sayın Bakanım.


Bütçemiz Allah'ın izniyle hayırlı olacaktır, bereket getirsin diyorum. ‘ diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.