İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Emirdağlılar Eskişehir'de ‘Demokrasi' yürüyüşü gerçekleştirecek

Eskişehir'de bulunan Emirdağlılar Vakfı ve Emirdağlı dernekleri tarafından organize edilen ‘Darbelere karşı demokrasi yürüyüşü' 3 Ağustos'ta…

Eskişehir'de bulunan Emirdağlılar Vakfı ve Emirdağlı dernekleri tarafından organize edilen ‘Darbelere karşı demokrasi yürüyüşü' 3 Ağustos'ta gerçekleşecek.
Emirdağlılar Vakfı Başkanı Murat Kahya, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Emirdağlıların, darbelere karşı demokrasi yürüyüşü kararı aldığını belirtti. Başkan Kahya, “Emirdağlılar söz konusu vatan olduğunda tarihimizin her dõneminde milli mücadelede en ön safta yer aldılar. Kurtuluş savaşında büyük kahramanlıklar sergilediler. Özellikle yurt dışında bölücülere karşı ülkemizin adeta sigortası oldular. Önce Cenabı Allah'ın, sonra vatansever milletimizin desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti yok olmaktan son anda kurtulmuştur. Baştan beri, Emirdağlılar olarak en güçlü şekilde demokrasiden yana yerimizi aldık. Şimdi geniş katılımlı bir 'Demokrasi yürüyüşü' için, Vişnelik Mahallesi Hava Şehitliği önünde 3 Ağustos Çarşamba günü saat 19.30'da demokrasi yürüyüşü için toplanıyoruz. Yürüyüşümüz, Eskişehir Vilayet meydanında sona erecektir. Eskişehir halkını, tüm Emirdağlı hemşehrilerimizi aileleri ve çocuklarıyla birlikte ellerine Türk bayraklarını alarak demokrasi yürüyüşü için bekliyoruz" dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.