İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yüzlerce noktada ilaçlama yapıldı

Tepebaşı Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yoğun bir tempo ile çalışan ekipler, 350 noktada ilaçlama yaptı.


Tepebaşı Belediyesi, yeni tip koronavirüse karşı ilaçlama çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.


Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçedeki kamusal alanlarda yoğun bir ilaçlama çalışması sürdürüyor. Ekipler bu kapsamda resmi ve kamu binaları dahil olmak üzere 96 okul, 105 cami, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası ve bağlı merkezlerin de aralarında olduğu toplam 350 noktada ilaçlama çalışması yaptı.


DSÖ onaylı, Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı ilaç kullanılıyor


İlaçlama çalışmalarında 1 veteriner hekim, 1 çavuş ve 10 ilaçlama personelinden oluşan 5 ekip görev yaparken; Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, özellikle virüsid, bakterisid ve fungisidlere karşı etkili olan antiseptik dezenfektan ilacı kullanılıyor.


Gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarından dolayı memnuniyetini belirten vatandaşlar da Tepebaşı Belediyesi'ne toplum sağlığına yönelik çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletiyor. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de çalışmaların devam edeceğini belirterek koronavirüse karşı işyerlerinde ve evlerde, vatandaşların dezenfektasyon işlemlerini kendilerinin yapabileceğini belirtiyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.