İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Gaziantep Kolej Vakfı başarılı bir dönemi geride bıraktı

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılı Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen karne töreniyle sona erdi.

Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci bugün düzenlenen çeşitli etkinliklerle karnelerini alırken GKV Özel Okullarının Anaokulu, ilkokulu, ortaokulu Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Cemil Alevli Kolejinde okuyan yaklaşık iki bin öğrencisi de karnelerini alarak sömestr tatiline girdi.


2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemini akademik, sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda başarılarla geride bırakan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri düzenlenen karne töreniyle karnelerini alarak tatile girdi. Karne töreninde duygulu anlar yaşanırken ilk kez karne alan anaokulu öğrencilerinin sevinçleri ve bir birleriyle vedalaşması veliler kadar öğretmenleri de duygulandırdı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci döneminin gerek akademik açıdan gerekse sportif, sosyal kültürel ve sanatsal açıdan başarılı bir dönem olarak geçtiğini ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, “2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi okullarımız için başarılarla dolu bir yarıyıl olarak tamamlanmıştır. Akademik başarılarımız yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal başarılarımızla da öğrencilerimiz bizleri mutlu etmiştir. Öğrencilerimizin tatili iyi değerlendirmesi ve dinlenmesini istiyoruz. İkinci yarıyıl yoğun bir sınav maratonu şeklinde geçecektir. GKV Özel Okullarında görev yapan öğretmen ve idarecilerimiz tatil süresince değişik hizmet içi eğitim programlarıyla ikinci yarıyıla hazırlanacaklardır. Öğrencilerimize ve bu gün karne alan bütün öğrencilere iyi tatiller diliyorum” dedi.


GKV Anaokulunda duygusal anlar yaşandı


Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Anaokulunda eğitim gören öğrencilerin aileleriyle birlikte ilk kez karne heyecanı yaşaması dikkat çekerken öğrencilerin öğretmenleriyle ağlaşarak vedalaşması herkesi duygulandırdı. İlk kez karne alma heyecanı yaşayan minikleri aileleri yalnız bırakmazken öğrenciler, “Arkadaşlarımız ve öğretmenimizi çok özleyeceğiz” diye konuştular.


GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, başarılarla dolu bir yarıyılın geride kaldığını ve öğrencilerin güzel bir tatili hak ettiğini ifade ederek, veli ve öğrencilerle ayrı ayrı vedalaştı. Düzenlenen karne töreninin ardından ilk karne heyecanı yaşayan öğrenciler, öğretmenleriyle hatıra fotoğraf çektirerek ilk karne heyecanını ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.