İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

2. Antalya Televizyon Ödülleri verildi

2. Antalya Televizyon Ödülleri verildi
2. Antalya Televizyon Ödülleri verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen '2. Antalya Televizyon Ödülleri'nde en iyi dizi 'Muhteşem Yüzyıl', en iyi erkek oyuncu Okan Yalabık, en iyi kadın oyuncu ise 'Öyle Bir Geçer Zamanki'den Ayça Bingöl seçildi.

CAFER ESER- SABRİ ÇAĞLAR-İSA AKAR- ÇAĞDAŞ YILDIRIM

 

 

ANTALYA (İHA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen '2. Antalya Televizyon Ödülleri'nde en iyi dizi 'Muhteşem Yüzyıl', en iyi erkek oyuncu Okan Yalabık, en iyi kadın oyuncu ise 'Öyle Bir Geçer Zamanki'den Ayça Bingöl seçildi. ATV'nin komedi dizisi 'Yahşi Cazibe' ise gecede 6 dalda ödüle layık görüldü.

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, televizyon dizileri, programları ile çeşitli yapımları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen 2. Antalya Televizyon Ödülleri yarışması, Mardan Palace Otel'deki kırmızı halı geçişinin ardından yapıldı.

 

 

Sunuculuğunu Demet Tuncer ve Oktay Kaynarca'nın yaptığı törende açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, sinema emekçilerini Antalya'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek,"Antalya halkı her zaman sanatla iç içe olmuştur. Her zaman sanat ve festivalleri ile övünen bir şehir olmuştur. Herkese mutlu bir ödül töreni geçirmesini diliyorum" dedi.

 

 

JÜRİ ÖZEL VE ONUR ÖDÜLLERİ

2. Antalya televizyon Ödülleri'nde, 'Jüri Özel Ödülü' Adını Feriha Koydum dizisi oyuncularından Vahide Gördüm'e layık görüldü.

 

 

Türkiye'nin ilk Gördüm,"Şahsım adına çok onur verici bir ödül aldım. Çok gururluyum. Buradan herkesin 1 Mayıs'ını kutluyorum" ifadelerini kullandı. ve en eski dizilerinden Kaynanalar Dizisi'nde Kayserili Uyanık işadamı 'Nuri Kantar' tiplemesiyle büyük beğeni toplayan, Tekin Akmansoy'a Televizyon Dünyası Onur Ödülü verildi. Akmansoy," 38 yıl önce başladığım dizinin sonucunda böyle bir ödül alacağımı hiç düşünmemiştim. Bana bu ödülü layık gören herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

2. Antalya Televizyon Ödülleri, Jüri Özel Ödülü, Behzat Ç. dizisine verildi. Ödülü tüm dizi ekibi adına yapımcı Tarkan Karlıdağ aldı.

2. Antalya Televizyon Ödülleri Jüri Özel Ödülüne, 'Karadağlar' dizisinin başrol oyuncularından Erdal Özyağcılar layık görüldü.

2. Antalya Televizyon Ödülleri Jüri Özel Ödülü'ne, 'Kelime Oyunu' yarışması sunucusu İhsan Varol aldı.

2. Antalya Televizyon Ödülleri Jüri Özel Ödülü, 'Öyle Bir Geçer Zamanki' dizisinde ' Küçük Osman' karakterini canlandıran Emir Berke Zincidi layık görüldü.

 

 

Gecede ödüle layık görülen kişi ve yapımlar şöyle sıralandı:

En İyi Drama Dizi: Muhteşem Yüzyıl, Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, yapımcı Timur Savcıve dizi ekibine ödülünü takdim etti.

En İyi Dönem Dizisi: Muhteşem Yüzyıl, ekip olarak sahneye gelen dizi ekibine ödülünü jüri üyesi Cengiz haydar Barut'tan aldı.

En İyi Drama Erkek Oyuncu: Muhteşem Yüzyıl, Okan Yalabık, ödülünü Berna laçin'den aldı. Yalabık," Ben şanslı bir insanım çünkü çok önemli tasarımcılarla bu işin içinde yer aldık. Bu ödülü günü birinde 90 dakikadan 60 dakikaya uzayacak olan dizilere itham etmek istiyorum" diye konuştu.

En İyi Drama Dizi Kadın Oyuncu: Öyle Bir Geçer Zamanki, Ayça Bingöl seçildi. Bingöl'ün ödülünü Aslı Başar aldı.

En İyi Gençlik Dizisi: 'Elde Var Hayat' dizisinin ödülünü oyuncular Emre Altuğ, Hande Subaşı, Ahmet Kural ve yönetmen Sadullah Şentürk'e ödülünü genç oyuncu Hazal Kaya verdi. oyuncu emre Altuğ ise oyunculuk kariyerinde önce lise öğrencisi ardından öğretmen olarak ödül almak olduğunu söyledi.

En İyi Drama Dizi Senaryo: Behzat Ç., dizisi senaristi Ercan Mehmet Erdem aldı. Nilgün Öneş'ten ödülünü alan Erdem, salondakilerin 1 Mayısını kutladı.

En iyi Drama Dizi Yönetmeni: Öyle Bir Geçer Zamanki, Zeynep Günaydın

En İyi Belgesel: İZ TV'den Trakya'nın Kara Günleri Belgeseli ile Nazım Alpman layık görüldü. Alpman, ödülünü sinema sanatçısı Engin Çağlar'ın elinden aldı. İyi Haber Bülteni Sunucusu: Star Haber'den Uğur Dündar, adına ödülünü Doğan Haber Ajansı Antalya Bürosu'ndan Ahmet İstek aldı.

En İyi Dizi Film Sanat Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl, Nilüfer Giritlioğlu

En İyi Dizi Film Müzik: Ezel dizisindeki müziği ile Toygar Işıklı, ödülünü müzisyen Gökhan Kırdar'dan aldı. Toygar Işıklı, geçen yıl düzenlenen İsmail Cem Televizyon Ödülleri Töreni'nde de yine Ezel dizisi ile en iyi dizi film müzik ödülüne layık görülmüştü.

En iyi Polisiye Dizi: Arka Sokaklar, ödülü tüm dizi ekibine Erdal Özyağcılar verdi.

En İyi Görüntü Yönetmeni: Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Sedat Yücel

En İyi Spor Programı: Yüzde Yüz Futbol, ödülü NTV adına Can Dündar aldı.

En İyi Ekonomi Sektör: Ekonomi Notları ile NTV adına ödülü NTV Antalya Sorumlusu Tanju İyidoğan aldı.

En İyi Kültür Sanat: Gece Gündüz, NTV adına Can Dündar aldı.

En İyi Komedi : Komedi Dükkanı, Star TV

En İyi Haber Tartışma: 5N1K, CNN Türk

En İyi Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu: Yerden Yüksek, Enis Arıkan

En iyi Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu: Yahşi Cazibe, Hande Katiboğlu

En İyi Darama Dizisi Yardımcı Erkek Oyuncu: Öyle Bir Geçer Zamanki, Aras Bulut İymenli

En İyi Drama Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu: Öyle Bir Geçer Zamanki, Farah Zeynep Abdullah

En İyi Yarışma Programı: Show TV'de yayınlanan 'Yok Böyle Dans' yapımcısı Acun Ilıcalı adına ödülü Nilgün Belgün aldı.

En İyi Kadın Programı: Deryanın Dünyası, KANAL Türk

En İyi Sağlık Programı: Ender Saraç'la Sağlıklı Yaşam, TNT

En İyi Talk Show ve Müzik eğlence Programı: Beyaz Show, Kanal D

En İyi Magazin Programı: 2. Sayfa, KANAL Türk

En İyi Komedi Senaryo: Yahşi Cazibe, Gani Müjde, ödülünü oyuncu Özgür Ozan'dan aldı. Gani Müjde," İlk senarist ödülümü 'Kahpe Bizans' ile almıştım. O ödül Umut veren senarist ödülüydü. O jüri tam umudunu yitirmişken bu ödül çıktı ortaya. Senaryoyu yazmamda katkısı olan aileme teşekkür ediyorum ve ödülü onlara gönderiyorum" dedi.

En İyi Komedi Dizi Yönetmen: Yahşi Cazibe, ATV, Bora Onur'a ödülü genç oyuncu Sarp Apak verdi.

En İyi Komedi Dizi Erkek Oyuncu: Yahşi Cazibe, ATV, Hakan Yılmaz

En İyi Komedi Dizi Kadın Oyuncu: Yahşi Cazibe, ATV, Aslıhan Gürbüz'e ödülünü Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin verdi.

En İyi Komedi Dizisi: Yahşi Cazibe, ATV

 

 

Gece, tüm dallarda ödül alanların fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.