İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

5 çocuklu baba iş arıyor

5 çocuklu baba iş arıyor
5 çocuklu baba iş arıyor

Bir senedir iş arayan 5 çocuklu N. K okula giden çocuklarına parama verememenin yanı sıra onların karnını doyurmak için çöpten ekmek topladığını söyledi.

Terörden kaçıp 2000 yılında Bursa'ya yerleşen N.K odun deposunda çalışmaya başladı. Doğalgazın yaygınlaşmasıyla odun satışları azalınca N.K'in işsizlik serüveni de başladı. Simit satmak için bir kendine bir araba yaptırdığını ifade eden K., "Kaymakamlığa başvurmama rağmen satış için yer verilmedi. Daha sonra belediyede temizlik personeli olarak işe girdim. Ancak bu sefer de kadrolar değişince işten çıkarıldım. 1 senedir işsizim. İş arıyorum ama yok. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.

Altıncı sınıfa giden kızını maddi sıkıntıdan dolayı okuldan almak zorunda kaldığını ve diğer çocuklarına da harçlık veremediğini ifade eden K., "Çocuklar her gün okula giderken ağlıyor. 5-6 bin lira borcum var. Artık bakkal ekmek dahi vermiyor. Çöpten ekmek topladığım zamanlar oluyor. Ben kendim için istemiyorum. Çocuklarımın geleceği için istiyorum. Ben sadece iş istiyorum" diye konuştu.
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.