İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"9 çocuğum var bu ölürse ölsün"

"9 çocuğum var bu ölürse ölsün"

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde 16 gün önce dünyaya gelen bebek ailesi tarafından terk edildi.

Van'ın Ermişler köyünde oturan ve 9 çocuğu olan F. ve M. Erdoğanlı çifti, 10. gebelikte dünyaya gelen bebeklerini hastaneye terk ettiler.

Hastanede yatan bebeklerini ziyaret etmeyen aileyi arayan doktorlar, çifti çağırdı. Çocuğun anne sütüne ihtiyacının olduğunu ve annesinin hastanede kalması gerektiğini belirten doktorlar, aldıkları cevapla şoke oldu. Aile, “Bizim 9 çocuğumuz var. Bu çocuğa bakmayacağız. Ölürse ölsün” diyerek hastaneden ayrıldı.

 İkizi dünyaya geldiği gün hayatını kaybeden bebeğin tüm masraflarını hastane personeli tarafından karşılanıyor. Dünyaya 960 gram olarak gelen bebeğin sağlık durumu da ciddiyetini koruyor. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Bebek Erdoğanlı'nın akciğerlerinin olgunlaşmadığı, kalbinde delik olduğu belirtildi. 


Bugün itibari ile solunum cihazı destekli solunumuna son verilen ve başlık içinde solunum desteği verilen Bebek Erdoğanlı, anne sütü almadığı için bağırsaklarının kangren olma tehlikesi yaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.