İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

ABD savaş gemisi Batum'a demir attı

ABD savaş gemisi Batum'a demir attı
ABD savaş gemisi Batum'a demir attı

ABD Deniz Kuvvetlerine ait “Donlad Coock” savaş gemisi, Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Batum'da limana demir attı.

Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti hükümeti, ABD savaş gemisi Donlad Coock'un başkent Batum limanına demir attığını duyurdu. Gemi için düzenlenen karşılama töreninde iki ülkenin milli marşı çalındı. Daha sonra Gürcistan milli danslarının sergilendiği bir gösteri düzenlendi. Karşılama törenine Gürcistan'ın Acara Özerk Cumhuriyeti Başkanı Tornike Rijvadze, Sahil Güvenlik Dairesi üyeleri ve diğer yetkililer katıldı.
Acara Özerk Cumhuriyeti Başkanı Rijvadze yaptığı açıklamada, “Bugün Batum limanı, ABD donanmasının Avrupa savaş gemisini karşıladı. Bu, iki ülke arasındaki stratejik ilişkilerin ve Karadeniz'in genel olarak bölge güvenliğinin öneminin bir göstergesidir” dedi.

Acara Özerk Cumhuriyeti hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Batum limanına ikinci kez gelen Amerikan gemisinin 25 Ocak'a kadar Gürcistan'ın kara sularında kalacağı ve Sahil Güvenlik ekipleri ile ortak tatbikat yapacakları kaydedildi.  

İlkin Hüseynov
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.