İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Ahmedinecad: Nükleer çalışmalar durmayacak

Ahmedinecad: Nükleer çalışmalar durmayacak
Ahmedinecad: Nükleer çalışmalar durmayacak

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, nükleer programlarıyla ilgili olarak uluslararası müzakerelere başlanmasını istediklerini fakat nükleer faaliyetlerini sona erdirmeyeceklerini söyledi.

Ahmdedinecad, "geçmişi unutmak ve yeni bir safha başlatmak" istediklerini fakat hiçbir gücün İran'ı nükleer hedeflerinden alıkoymasına ve ona sınırlamalar getirmesine müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Kerman şehrinde konuşan İran Cumhurbaşkanı, uranyum zenginleştirme faaliyetlerinin de buna dahil olduğunu söyledi. Batı'nın zorba yaklaşımlarının şimdiye kadar hiçbir işe yaramadığını belirten Ahmedinecad, ABD'yi politika değişikliğine gitmeye ve İran'la ilgili olarak farklı bir üslup kullanmaya çağırdı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin daimi 5 üyesi İngiltere, Fransa, Rusya, Çin ve ABD'ye ilaveten Almanya'dan oluşan 5+1 ülkeleri, İran'la müzakerelere hazır olduklarını bildirmişti. ABD de görüşmelere doğrudan katılmayı kabul etmişti. Görüşmenin ne zaman ve nerede yapılacağı ise henüz belli değil.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.