İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

AK Parti'nin kuruluş yıldönümü resepsiyonu

AK Parti'nin kuruluş yıldönümü resepsiyonu
AK Parti'nin kuruluş yıldönümü resepsiyonu

Başbakan Erdoğan: "Henüz Türkiye'yi arzu ettiğimiz, amaçladığımız, hedeflediğimiz seviyelere kavuşturamadık"

AK Parti'nin kuruşunun 8. yıldönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyonda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Henüz Türkiye'yi arzu ettiğimiz, amaçladığımız, hedeflediğimiz seviyelere kavuşturamadık ama 8 yılda çok iş, çok hizmet, çok eser meydana getirdik. Yol boyunca nice badireler atlattık, nice engeller aştık" dedi.

AK Parti'nin kuruluşunun 8. yıldönümü dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi'nin teras katında bir resepsiyon verildi. Resepsiyona bakanlar, partinin il başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyonda konuşan Genel Başbakan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 14 Ağustos 2001 yılında çok uzun ama bir o kadar da kutlu bir yolculuğa çıktıklarını belirterek, "Ama Yunus Emre o yoldan vazgeçmedi, menziline ulaştı. İşte Yunus'tan aldığımız ilhamla aynı şekilde. Veysel'in ifade ettiği gibi, 'uzun ince bir yoldayız. gidiyoruz gündüz gece' diyerek, bu ilhamla yola koyulduk" diye konuştu. Henüz hedefledikleri menzillerine ulaşamadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Henüz bütün hedeflerimize varamadık. Henüz Türkiye'yi arzu ettiğimiz, amaçladığımız, hedeflediğimiz seviyelere kavuşturamadık ama 8 yılda çok iş, çok hizmet, çok eser meydana getirdik. Yol boyunca nice badireler atlattık, nice engeller aştık. Bizi hizmetten, bizi çalışmaktan, üretmekten alıkoymak isteyen nice planlara sarsılmadan, serinkanlılıkla, sabırla göğüs gerdik. Hiçbir zaman geri adım atmadık, milletin emanetini taşımak noktasında hiçbir zaman zafiyet göstermedik" dedi.

Milletle iç içe olduklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, "Milletimizle konuşurken ta yüreğimizden konuştuk. Dertleşmek ihtiyacımız varsa önce milletimizle dertleştik. İstişare ihtiyacımız varsa önce milletimizle istişare ettik. Müzakere ihtiyacımız varsa önce milletimizle müzakere ettik. Danışacak bir merci aradığımızda önce milletimize danıştık. Onay aradığımızda milletimizin onayına başvurduk. Takdiri, tercihi ondan bekledik; teşekkürü ondan bekledik. Onun tenkidini, onun tavsiyesini, onun görüş ve önerilerini her şeyin üzerinde tuttuk. Milletimizle kader birliği yaptık" ifadelerini kullandı.

Herkese aynı samimiyetle yaklaştıklarını ve 81 ilin tamamını aynı hizmet aşkıyla kucakladıklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Şimdi menzile çok daha yakın olduklarını ve Türkiye'nin hedeflerine çok daha yakın olduğunu görüyoruz bu hareketin" dedi. 8 yılda Türkiye'nin özgüvenini kazandığını kaydeden Erdoğan, ''8 yılda Türkiye onlarca yılın kaybını, onlarca yılın heba edilmiş fırsatların telafi etti'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi 'hasretleriyle kucaklaştırmaya devam edeceklerini' belirterek, "8 yıl değil, aradan 80 yıl da geçse engellere takılmadan, tökezlemeden, sarsılmadan, düşmeden ve üzerimizdeki manevi emaneti özellikle düşürmeden kutlu yolculuğumuz sürdüreceğiz" diye konuştu.

Resepsiyonun sonunda Türk Sanat Müziği eserlerinden seçmeler sunuldu. ''Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda'' şarkısına Başbakan Erdoğan da eşlik etti.

TÜRKER BEKTAŞ-ANKARA

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.