İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Akare yurtdışı eğitim fuarları İzmir'de başladı

Akare yurtdışı eğitim fuarları İzmir'de başladı
Akare yurtdışı eğitim fuarları İzmir'de başladı

Kurulduğu 2001 yılından beri dünyanın saygın okullarını öğrencilerle buluşturan ve Türkiye’de dört şehirde düzenlenecek olan “Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları”nın ilk ayağı İzmir’de başladı.

HABER: BORA ŞENGÖREN/İZMİR

Hilton Oteli’nde düzenlenen eğitim fuarına, gençler yoğun ilgi gösterirken, farklı ülkelerden 100’ün üzerinde üniversite, sertifika, dil okulu ve çeşitli sertifika programları veren kurumların katıldığı yabancı okulların temsilcileri gelen binlerce öğrenciye, okul ücretleri, giriş ve başvuru şartları, yurtdışında yaşam koşulları, ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında bilgiler vererek, yurtdışında çeşitli alanlarda eğitim görmek isteyenlerin kafalarındaki soru işaretlerini giderdi.

Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Koordinatörü Sedat Eren, İzmirli gençlerin fuara ilgisinden memnun olduklarını ifade ederek, “Fuarlarımız 6 - 7 Kasım’da İstanbul Hilton, 9 Kasım’da Ankara Sheraton ve 11 Kasım’da Eskişehir Anemon Otel’de gerçekleşecek, yurtdışında herhangi bir ülkede eğitim görmek isteyen herkesi fuarlarımıza bekliyoruz. Fuarlarımıza katılan öğrenciler gitmek istedikleri ülkelerin kayıt temsilcileri ile yüz yüze görüşmenin avantajına sahip oluyor ve bu da onlara çok önemli artılar sağlıyor” dedi. Dünyada yurtdışı eğitimin 40 milyar dolarlık bir hacme sahip olduğunu belirten Eren, Akare fuarlarına ABD, İngiltere, Avusturya ve Kanada başta olmak üzere, Malezya gibi farklı ülkelerinde Türk öğrencilere alternatif eğitim olanakları sunmak üzere katıldığını ifade etti.

FUARLA BİRİKTE ÜCRETSİZ SEMİNER İMKANI


Öğrenci adayları ile kurum temsilcileri arasında yüz yüze görüşmelerin yapıldığı fuar ile aynı anda, farklı bir salonda devam eden seminer programlarında ise uzmanlar, yurtdışında üniversite eğitimi, başvuru şartları, vize, burslar, ülkelere göre eğitim sistemleri ve yurtdışında dil eğitimi gibi çeşitli konularda bilgilendirmeler yapıyor. Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları sayesinde yurtdışında eğitim görmek isteyenler doğrudan bilgi almanın rahatlığına ve okulların kayıt yetkilisi ile yüz yüze görüşmenin avantajına sahip oluyor. Fuar ziyaretçilerine özel burs ve indirimlerden yararlanan öğrenciler www.akare.com.tr adresinden on-line davetiye alarak fuarlara ücretsiz katılabiliyor.

Fuar alanına on-line davetiye alarak gelen ilk 200 kişi sürpriz hediyeler kazanma şansını yakaladı. Bir kişi İngiltere'de dört haftalık dil eğitim bursu kazanırken 200 kişi EF Uluslararası Dil Merkezinden dört haftalık aylık on-line İngilizce eğitim, bir kişi MP4 çalar, 20 kişi 2 GB flaş bellek kazandı.

Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları takvimi ise şöyle: 6 - 7 Kasım İstanbul – Hilton Otel 9 Kasım Ankara Sheraton Otel, 11 Kasım Perşembe Eskişehir – Anemon Otel. Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları’nda ziyaretçiler ‘Lisans Porgramları, Yüksek Lisans Programları, Dil kursları, Uluslararası Sertifika ve Diploma Programları, MBA Programları, Doktora Programları, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları, Yaz Okulları, Staj Programları, Lise Eğitimi’ gibi konularda bilgi alabilecekler.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.