İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Albay Öz'ün davası sürüyor

Albay Öz'ün davası sürüyor
Albay Öz'ün davası sürüyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün de aralarında bulunduğu rütbeli sekiz askerle ilgili dava sürüyor.

Dava ile ilgili dosyanın görevsizlik kararı verilerek gönderildiği Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi, 'usul eksikliği' gerekçesiyle yeniden 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne geri gönderdi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde Jandarma Astsubay Okan Ş. ve Uzman Çavuş Veysel Ş.'nin ardından Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün de aralarında bulunduğu rütbeli 8 asker hakkında da görevi ihmal suçundan dava açılmıştı.

Dosyayı inceleyen Trabzon 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 'görevsizlik' kararı vermesinin ardından dosya nöbetçi 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Mahkemede yapılan incelemede 'usul eksikliği' bulunduğu ve tebligatlar tamamlanmadığı gerekçesiyle dosya yeniden 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne geri gönderildi. Bunun üzerine 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin dosyayı yeniden inceleyerek en kısa zamanda bir karar vermesi bekleniyor.

BEKİR KOCA - TRABZON

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.