İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Allianz atakta

Allianz atakta
Allianz atakta

Allianz Grup, 2009'un ikinci çeyreğinde performansını yükselterek yarıyılı yüzde 21'lik net gelir artışıyla kapadı. Böylece Grup'un net geliri 1,9 milyar Euro'ya ulaştı.

Allianz'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin üç aylık gelirler toplamı 2008'in ikinci çeyreğinde 21,5 milyar Euro iken, bu yılın aynı döneminde 22,2 milyar Euro'ya yükseldi. Allianz Grup işletme karında da ilk çeyreğin rakamlarını geçerek 1,8 milyar Euro'ya ulaştı. Böylece Grup, işletme karını ilk çeyreğe göre yüzde 25,9 artırdı.

Allianz Grup, Haziran sonu itibariyle yüzde 159'luk sağlam sermaye yeterlilik oranını da korudu. Allianz, 2009'un ilk çeyreğinde 33 milyar Euro olan özsermayesini yarıyıl itibariyle yüzde 4,5 artırarak 34,5 milyar Euro'ya çıkardı. Bu performans, en büyük rakiplerinin ciddi düşüşler yaşadığı bir dönemde Allianz'ı Fortune 500 listesinde iki basamak yükselterek 20. sıraya taşıdı.


Allianz SE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Michael Diekmann konuyla ilgili açıklamasında, "Genel anlamda üç aylık sonuçlarımız gayet iyi. Allianz 'yeni normal' olarak nitelendirdiğimiz, yapısal olarak daha düşük geri dönüşlü pazar ortamına karşı hazırlıklı. Aktifleştirmede güçlü konumumuzu koruyoruz ve düşük risk profilimiz sayesinde pazardaki potansiyel şoklara karşı hazırlıklıyız. Ayrıca, hem iş yaptığımız bölgeler hem de iş alanlarımız açısından çok yönlüyüz ve bu sayede pazardaki yükselmeden
faydalanabiliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.