İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Altan Elmas: “Ziraat Bankası'nın konut kredisi indirimi sektör için sevindirici”

Altan Elmas: “Ziraat Bankası'nın konut kredisi indirimi sektör için sevindirici”
Altan Elmas: “Ziraat Bankası'nın konut kredisi indirimi sektör için sevindirici”

Konut kredilerinin düşürülmesine yönelik Ziraat Bankası’na ilettikleri talebin olumlu yanıt bulmasının, sektör için sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Konutder ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Bu önemli adım için Hükümetimize ve Ziraat Bankamıza talebimizi olumlu karşılamalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziraat Bankası'yla aktif şekilde kredili çalışmakta olan KONUTDER üyeleriyle bu firmalardan konut satın alan müşterileri hedefleyen uygulamanın, aylık yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin TL'ye kadar konut kredisi kullanma imkânı sunacağını belirten Elmas, “Ayrıca bankayla çalışmakta olan konut üreticisi firmaların da maliyetin bir kısmını katkı payı olarak üstlenmeleri neticesinde faiz oranının müşterilere aylık yüzde 0.98 olarak yansıtılmasına karar verilmiştir” şeklinde konuştu.

“Konut satışlarının büyük bir ivmeye kavuşacağına inanıyorum”

“Ziraat Bankası'yla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının büyük bir ivmeye kavuşacağına inanıyorum” diyen Elmas, uygulamadan Ziraat Bankası ile çalışan tüm konut üreticileri faydalanacağını söyledi. Elmas, “KONUTDER olarak uzun bir süredir dile getirdiğimiz, bankaların konut kredi faiz oranını psikolojik sınır olan yüzde 1'in altına çekmesi talebimizle ilgili yaşanan bu gelişme hem ekonomimizin hem de sektörümüzün canlanması açısından önemli bir adımdır. Konut üreticileri olarak bizler bir süredir kendi yaptığımız kampanyalarla özveride bulunarak vatandaşlarımıza konut alımında kolaylık sağlamaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de, sektör oyuncuları ve bankalar hep birlikte hareket ederek aradaki maliyet farkını paylaşmalı ve faiz oranını 0,98'de tutmalıyız” diye konuştu.

Elmas, Ziraat Bankası'nın öncülük ettiği bu uygulamaya diğer kamu ve özel sektör bankalarının da dâhil olmasını beklediklerini dile getirdi.
  

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.