İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Amerika'da gökten dolar yağacak

Amerika'da gökten dolar yağacak
Amerika'da gökten dolar yağacak

Milton Friedman’ın ‘ekonomik durgunluğu aşmak için gökten para atılsın’ teorisi gerçek oluyor. ABD ekonomik krizi bitirmek için halka 145 milyar dolar dağıtacak.

ABD’NİN krizi aşmak için Nobel Ekonomi ödülü sahibi Milton Friedman’ ‘ekonomik durgunluğu aşmak için gökten para atılsın’ teorisine başvurdu. 

Halka 145 milyar dolar aktarılacak

ABD Başkanı George W. Bush, ülke ekonomisini tehdit eden durgunluk tehdidiyle mücadele için halka 145 milyar dolar aktarılmasını öngören yeni bir paket açıkladı. Bush açıklamasında, ABD’nın yıllık Gayrı Safi Milli Hasılası’nın (GSYH), yaklaşık yüzde 1’i anlamına gelen bu projenin işe yaraması için, acilen harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi. 

Halkın tüketimi artırılacak

Başkan Bush, şunları kaydetti: ‘Amerikan halkının elinde daha fazla para olması, tüketimi artıracaktır. Etkili olabilmesi için bir büyüme paketinin, bu yıl yatırım yapabilmeleri amacıyla, küçük boyutlu işletmeler dahil, işletmeler için vergi teşviki içermesi gerekiyor. Aynı amaç için bir büyüme paketinin, Amerikan halkına doğrudan ve hızlı vergi rahatlaması sağlaması gerekiyor.’

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.