İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr.İbrahim Öztek: Bu referandum gayri resmi

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr.İbrahim Öztek: Bu referandum gayri resmi
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr.İbrahim Öztek: Bu referandum gayri resmi

Prof.Dr.Tb.Albay İbrahim Öztek Kuzey Irak'da yapılan referandumla ilgili yaptığı açıklamada şu hususları hatırlattı ve öne çıkardı: “Ey Barzani! 30 yıldır bizi aldatıyorsun. ABD ile el ele PKK’yı destekliyorsun. Ya aklını başına toplar kendine çeki düzen verirsin, ya da hak ettiğin dersi alırsın. Sen daha Türk askerini tanımamışsın” diye konuştu.

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr.Tb.Albay İbrahim Öztek “Bundan yaklaşık 20 yıl önce Fırat'ın, Asi'nin sularını bulandıran, Süleyman Şah Türbesinin Türklüğüne karşı çıkan, Hatay ilimizi kendi sınırları içinde gösteren, son olarak da Abdullah Öcalan denilen haini barındıran Hafız Esad'a zamanın Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş Suriye'ye en yakın yer olan Hatay'ın Reyhanlı'sından haykırmadı mı? Atilla Paşa şöyle diyordu; ‘Ey Esad! Bizim iyi niyetimizi yanlış anlıyorsun. Bütün Dünya bilsin ki; Türk milleti sabrının sonuna gelmiştir' diyerek. Herkesin aklını başına almasını ve kimsenin hayal peşinde koşmaması için uyarmıştı” dedi.

Barzani'nin macera peşinde koşmaya çalıştığını ve birilerinin taşeronu olduğuna dikkat çeken İbrahim Öztek; “Barzani maceraperest birisi zaman zaman Türklerin sabrını ağababalarından aldığı emirle test etmeye başlıyordu. Ama bu kez sınırı aşarak çılgınlığını bedelini hem de çok ağır ödeyecek işlere kalkıştı. En büyük zararı da o çok güvendiği devlet kurma hayalini kafasına sokanlardan göreceğini bilemeyecek kadar gözü kör birisi. O ağababaları soykırımı uygulayacak haberi yok. Gerçeği gördüğünde ise iş işten geçmiş olacak. Ama yinede buna Türk Devleti asla müsaade etmeyecektir” diyerek Barzani'yi uyardı.

Daha önceleri de aynı saçmalıkların da gündeme geldiğine dikkat çeken Öztek; “Suriye'nin saçmaladığı dönemde 1 Ekim 1998 günü Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yaptığı açıklamada sabrımızın sonuna gelindiğini dünyaya ilen etti. Bu inandırıcı yüksek devlet iradesi ile 19-20 Ekim 1998 günü Suriye, bütün aleyhimize hareketleri sona erdiren bir anlaşma imzaladı. Barzani'yi yıllarca şımarttık. Başımıza çıkarttık. Şimdi başımıza bela oldu. Barzani referandum filan yapmıyor. Adam Türkiye'nin yarıya yakınını istiyor. Hayal ediyor ki; gerçekleştirebilsin. Yıllardır Amerika'nın, İsrail'in, Rusya'nın hatta Türkiye'nin desteği ile hayalini kurduğu Büyük Kürdistan'ı gerçekleştirmeye çalışıyor. Biz hiç Irak'taki Türk yurtları için hayal kurduk mu? Onları kaderlerine terk ettik. Barzani'nin haritasına bakın, yıllardır Kürdistan hava raporu verilen haritanın çoğu Türkiye sınırları içinde. Bu harita yıllardır neden savaş nedeni sayılmıyor? Bir zamanlar Esad'ın haritalarındaki Hatay, bizim için savaş nedeni değil miydi? Ya referanduma evet haritaları? Sanki Kürdistan referandumu Türkiye'de yapılıyor. Biz ne diyoruz? “Bu referandum gayri resmidir. Yok hükmündedir. Askeri siyasi ve ekonomik tedbirleri değerlendireceğiz. Bütün adımları atıyoruz. Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız. Çok büyük hassasiyet gösteriyoruz. Tehdit olursa karşılığını veririz” diye tepkilerini dile getirdi.

Daha büyük tehdit olamaz

Harita olarak Türkiye'nin büyük bir kısmını yutan çakma Kürdistan haritası, Suriye referandumu da Irak referandumu da tamamlandığına dikkat çeken Öztek; “İran ve Irak merkezi hükumeti bir takım yaptırımlar uyguladı. Fakat her zaman dediğim gibi stratejik ortaklarımız bizi sürekli aldatıyor. Biz iç siyasetle vakit geçirirken NATO bizi terk ederek, PKK, PYD, YPG gibi örgütleri kendisine müttefik etti. Hep küçümsedik ve taviz verdik. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.