İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"Annelik kutsal bir sorumluluktur"

"Annelik kutsal bir sorumluluktur"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınların, sadece yeni nesillerin değil, milletin geleceğinin, gelenek ve değerlerinin de taşıyıcısı durumunda olduğunu bel

Başbakan Erdoğan Anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerin, aile ve toplum hayatının temel direği olduğunu belirtti. "Unutmamalıyız ki, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır" diyen Başbakan Erdoğan, annelerin toplumsal sorumluluklarının, sadece yeni nesillerin dünyaya getirilmesiyle sınırlı olmadığını, onların kişilik ve geleceklerinin şekillendirilmesinde de en önemli görevin yine annelere düştüğünü kaydetti.

Annelerin, hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının, saf bilginin tükenmez kaynağı olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan mesajında şunları kaydetti:  "Annelik gibi kutsal bir sorumluluğu üstlenen kadınlarımız, sadece yeni nesillerimizin değil, millet olarak geleceğimizin de, gelenek ve değerlerimizin de taşıyıcısı durumundadır.

Bu anlamlı günün, annelik bilincinin gelişmesine katkıda bulunmasını diliyorum. Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız fedakarlık ve sabırları hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların Anneler Günü'nü kutluyor, her birini ayrı ayrı saygıyla, sevgiyle selamlıyorum" dedi.

MÜGE TUTCALI-ANKARA

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.