İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Antalya yanıyor

Antalya yanıyor
Antalya yanıyor

Antalya'nın Gazipaşa İlçesinde öğle saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alınırken, Kaş İlçesinde de orman yangını çıktı.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, öğle saatlerinde Gazipaşa İlçesi Yeşilyurt Köyü Puturin mevkiindeki dağlık ve kayalık arazide çıkan yangının doğu bölümündeki alevlerin kontrol altına alındığını bildirdi. İki helikopter, bir arazöz ve üç kara ekibiyle müdahale edilen orman yangınının batı kesiminde söndürme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
Antalya'da bir orman yangını da öğleden sonra Antalya'nın Kaş İlçesi Akörü köyünde çıktı. Yangına sarp bölgede olduğu için karadan müdahalede güçlük çekilirken havadan iki helikopter ve iki uçak müdahale etmeye başladı.

"Gazipaşa'daki yangın tamamen kontrol altına alındı"

Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan, Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki orman yangının tamamen kontrol altına alındığını, Kaş'taki yangına ise sadece havadan müdahale yapılabildiğini söyledi.
Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan, Antalya'daki iki ayrı bölgede devam eden orman yangınlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Gazipaşa ilçesine bağlı Yeşilyurt köyü Puturin mevkisinde dağlık ve kayalık alanda çıkan yangının kontrol altına alındığını ve söndürme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan, Kaş ilçesi Akörü mevkisinde 5 hektarlık alanda etkili olan yangınla ilgili olarak da, bölgedeki arazinin sarp kayalık içinde olduğunu ve karadan yangına müdahale etmenin olanaksız olduğunu söyledi. Kaşan, "Yangını hava araçlarıyla kontrol ediyoruz. Rüzgar durursa yangına daha çabuk müdahale eder söndürmüş oluruz. 15 tane arozöz, 3 helikopter ve 3 uçakla havadan müdahale ediyoruz. Şu anda güney ve güney-doğu hattı kısmi olarak kontrol altında. Hava kararmadan yangını kontrol altına almak istiyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.