İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

AntiLogger, klavyeyi koruyor

AntiLogger, klavyeyi koruyor
AntiLogger, klavyeyi koruyor

Zemana AntiLogger; Anti-KeyLogger modülü sayesinde, internet üzerinden yapılan alışveriş veya bankacılık işlemleri esnasında, klavyede basılan tuşları kaydederek, maddi değeri yüksek bilgileri çalmak

 

Zemana Anti-KeyLogger Modülü, farklı yöntemler ile çalışan klavye kaydedici zararlı yazılımların tümünün saldırı metodlarına karşı geliştirilmiş çok güçlü bir koruma sağlıyor. Zemana AntiLogger, bilinen tüm yöntemler ile çalışan klavye kaydedici zararlılarını engellediği gibi, ayrıca kullandığı sezgisel koruma metodu ile henüz ortaya çıkmamış saldırı yöntemlerine karşı da, bilgisayarı koruyor. Anti-KeyLogger Modülü, bu özelliği sayesinde, piyasada yaygın olarak kullanılan ve dünyaca tanınmış çeşitli güvenlik yazılımlarının bile yakalayamadığı, bilinmeyen keylogger zararlılarına karşı yepyeni ve çok güçlü bir güvenlik sağlıyor.
 
Internetten bulaşıyor ve klavyede basılan her tuşu kaydediyor…
 
Keylogger zararlı yazılımları, bilgisayarlara internet üzerinden bulaşıp, klavyede basılan her tuşu bir bilgi olarak gizlice kaydedebiliyor ve bu bilgiyi bir merkeze gönderilmek üzere saklıyor. Bu kayıtlar yerel olarak bilgisayarda tutulabiliyor veya uzaktan erişim ile internet hırsızları tarafından ele geçirilebiliyor. Keylogger zararlıları, özellikle internet üzerinden yapılan elektronik alışveriş, bankacılık işlemleri, elektronik posta, kişisel yazışmalar veya üyelik giriş bilgileri ve bunlara benzer kişisel bilgi güvenliği sınıfına giren maddi ve manevi değeri yüksek bilgileri çalmak amacıyla geliştiriliyor. Son yıllarda bilgi hırsızlarının geliştirmiş olduğu çeşitli keyboard logging (klavye kaydetme) metodlarının gelişimine paralel olarak, hırsızlığı engellemek amacıyla, özellikle bankacılık işlemlerinde sanal klavyeler kullanılıyor. Sanal klavyeler internet bankacılığında artık neredeyse tüm bankalar tarafından kullanılmakla beraber, geliştirilen klavye dinleme metodları ile yapılan saldırılar her geçen gün daha da karmaşık bir yapıya dönüşüyor dolayısıyla sanal klavye gibi koruma yöntemleri bu saldırıların tümüyle engellenebilmesi çoğu kez yetersiz kalabiliyor.
 
Zemana Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilen, İngilizce ve Türkçe dil seçenekleri bulunan Türkiye’nin ilk bilgi güvenliği yazılımı Zemana AntiLogger Türkiye ile aynı anda tüm dünyada satışa sunuldu. Zemana AntiLogger, Anti-KeyLogger da dahil 6 farklı modülü sayesinde bilinen ve bilinmeyen tüm riskleri, “sezgisel” biçimde fark edip, özel bilgileri hırsız yazılımların saldırılarından koruyor.
 
Zemana AntiLogger test sürümü ve yazılımla ilgili ayrıntılı bilgiye Zemana Bilişim Teknolojileri’nin, www.zemana.com internet adresinden ulaşılabiliyor.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.