İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları ÖĞREN! AÖF sonuçları SORGULA...

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları ÖĞREN! AÖF sonuçları SORGULA...
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları ÖĞREN! AÖF sonuçları SORGULA...

AÖF sınav sonuçları ÖĞREN! AÖF sonuçları SORGULA... AÖF sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler heyecanla sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. AÖF güz dönemi final sonuçları açıklandı mı? Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar....

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları ÖĞREN! AÖF sonuçları SORGULA...

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonuçları ile ilgili merak içinde olan öğrenciler Anadolu Üniversitesi'nden gelecek açıklamayı bekliyor.  AÖF sonuçları ne zaman açıklanır sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Binlerce öğrenci sınav sonuölarını merak etmeye başladı. AÖF güz dönemi final sonuçları ne zaman açıklanır? AÖF sınav sonuçları ÖĞREN! AÖF sonuçları SORGULA... AÖF ile ilgili detaylar haberimizde.... 

AÖF OTOMASYON SİSTEMİNE GİRİŞ

AÖF KAYIT YENİLEME KILAVUZU

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınav sonuçları bugün açıklanır mı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Fakat Açık Öğretim Fakültesi sonuçlarının bugün açıklanması beklenmiyor. Anadolu Üniversitesi, vize-final sınav sonuçların açıklanacağı tarihe dair resmi açıklamada bulunmuyor. Bir önceki vize sınavlarına dair sonuçların açıklandığı tarih baz alındığında sonuçlar, sınavdan 10 gün sonra, 23 Ocak 2019 Çarşamba günü açıklanabilir.

AÖF'TE HARF NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00'ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00'ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir. Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.