İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

AÖL sınav soruları 8 Aralık: 2018 AÖL Sınav soru ve cevapları yayınlandı mı? AÖL 8 aralık sınav soru ve cevapları

AÖL sınav soruları 8 Aralık: 2018 AÖL Sınav soru ve cevapları yayınlandı mı? AÖL 8 aralık sınav soru ve cevapları
AÖL sınav soruları 8 Aralık: 2018 AÖL Sınav soru ve cevapları yayınlandı mı? AÖL 8 aralık sınav soru ve cevapları

AÖL sınav soruları 8 Aralık: 2018 AÖL Sınav soru ve cevapları yayınlandı mı? AÖL 8 aralık sınav soru ve cevapları... MEB’in 2018- 2019 takvimine göre, AÖL 1.dönem sınavları 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Bugün ilk oturumu gerçekleşecek olan AÖL sınavına binlerce öğrenci katılıyor. Sınav biter bitmez tüm adayların arayacağı şeylerden birisi ise AÖL sınav soruları ve cevapları. Peki AÖL sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanır? İşte AÖL sınavı ile ilgili her şey...

AÖL sınav soruları 8 Aralık: 2018 AÖL Sınav soru ve cevapları yayınlandı mı? AÖL 8 aralık sınav soru ve cevapları... MEB'in 2018- 2019 takvimine göre, AÖL 1.dönem sınavları 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Bugün ilk oturumu gerçekleşecek olan AÖL sınavına binlerce öğrenci katılıyor. Sınav biter bitmez tüm adayların arayacağı şeylerden birisi ise AÖL sınav soruları ve cevapları. Peki AÖL sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanır? İşte AÖL sınavı ile ilgili her şey... 

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ

(Soru ve cevapları yayınlanır yayınlanmaz bu linkten öğrenebilirsiniz)

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ...

AÖL sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. MEB tarafından açıklanacak olan AÖL 1. dönem sınav giriş yerlerinin önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor. Sınav giriş belgesi yayınlandığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci girişi yapan öğrenciler menüden sınava giriş belgesi alabilirler ve sınava giriş yerlerini öğrenebilirler. Sınav Giriş Belgenizi ‘'Öğrenci Genel Bilgileri'' menüsü altında yer alan ‘' Sınav Giriş Belgesi'' ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ'NE KİMLER BAŞVURABİLİR?

a) İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu olanlar

b) Lise ve meslek liselerinden ayrılanlar

c) Yurt dışında öğrenim görmüş olup, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da yurt dışındaki Eğitim Ataşeliklerinden veya Eğitim Müşavirliklerinden yukarıdaki (a) ve (b) maddelerindeki şartlardan birini taşıyan Denklik Belgesi olanlar başvurabilir.

AÖL 1. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

2018-19 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için geri sayım başladı. MEB'in yayımladığı duyuruya göre, AÖL 1. dönem sınavları 08-09 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak. Bu sınav ve bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olunacak.

2017/4 DÖNEM MEZUNLARININ DİPLOMALARI GÖNDERİLDİ

MEB tarafından yapılan açıklamada, 2017/4 ek sınav döneminde mezun olan öğrencilerin diplomalarının Halk Eğitim Merkezlerine gönderildiği bildirildi.

SINAV GÜNÜ HANGİ BELGELER ALINMALI?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrenciler geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayın.

AÖL TOPLAM KAÇ KREDİ İLE MEZUN OLUNUR?
Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmek için en az 192 kredi alınması gerekir. 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.