İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Arıtman: Meclis'teki 4. parti PKK

Arıtman: Meclis'teki 4. parti PKK
Arıtman: Meclis'teki 4. parti PKK

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Ahmet Türk'ün, bölücübaşı Öcalan'ın isteği doğrultusunda milletvekillerinin istifadan vazgeçtiğini söylediğini hatırlatarak, "DTP, BTP gibi sözde parti isimleri tamamen göstermelik olup, Meclis'te grubu olan 4. partinin PKK olduğu açıkça ortadadır" dedi.

ZAFER ÇAKMAK/ANKARA

CHP İzmir Milletvekili Arıtman, yaptığı yazılı açıklamada kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'ün dünkü basın açıklamasında 40 bin kişinin katili olan terörist başına 'sayın' diyerek suçu ve suçluyu övme suçu işlediğini, onun istemi doğrultusunda istifadan vazgeçtiklerini ve BDP isimli sözde parti kimliğiyle tekrar Meclis'e döneceklerini açıkladığını hatırlatarak, "Bu açıklamayla PKK'nın Mecliste olduğu bir kez daha tescil edilmiştir.

DTP, BDP gibi sözde parti isimleri tamamen göstermelik olup, Meclis'te grubu olan 4. partinin PKK olduğu açıkça ortadadır. Bu ekipte yer alanların da aslında milletin vekili olmayıp PKK sözcüsü oldukları artık net bir şekilde söylenmelidir" ifadelerini kullandı.

Gazi Meclis'te terör örgütünün bulunmasının çok acı olduğunu ifade eden Arıtman, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin ve onun Meclisinin kurulması için kanlarını, canlarını vermiş binlerce insanın ruhu taciz olduğunu bildirdi. Ülkesinin bağımsızlığı ve bütünlüğü için evlatlarını şehit vermiş binlerce insanın da içinde yer aldığı Türk milletinin sözde Milletvekili adındaki PKK sözcülerinin maaşını ödemek zorunda olduğunu kaydeden Arıtman, bu durumun Türk milletinin içine sinmediğini belirtti.

Ağzından barış-demokrasi sözcüklerini düşürmeyen İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ın da PKK'nın Mecliste grup kurmasına cansiperane katkı vereceğini söylemesiyle ne olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Arıtman şunları kaydetti:

"Bunların barış ve demokrasi sözcüklerini kullanmaya hiçbir şekilde hakları yoktur. 40 bin kişinin katili terörist başına 'liderimiz' diyen, onun hazırladığı listelerle milletvekili seçilip Meclise giren, PKK'nın terör örgütü olduğunu bir kez bile söylemeyen, PKK sözcülüğü yapan bu milletvekillerinin hepsi PKK terör örgütünün amaçlarını gerçekleştirebilmek için Meclistedirler. Meclis'te bulundukları süre içerisinde temsilcisi olduklarını iddia ettikleri Kürtlerin temel insan hakkı ve sorunlarıyla hiç meşgul olmayıp, tamamen ırkçı ayrımcılığı ve bölünmeyi hedefleyen bir siyaset gütmüşlerdir. En azından kendi adıma ben bundan sonra Parlamento kürsüsünden adları ne olursa olsun bunlara sadece PKK diyeceğim. Çünkü bu söz milletin sözüdür.

Tüm bu gerçekleri göre göre, PKK silahlarını Türkiye Cumhuriyeti devletine teslim etmeden, 'biz terörden vazgeçtik' dememişken, PKK'nın Mecliste olmasını canhıraş feryatlarla isteyen sözde aydın-entel-dantel, yazar-çizer takımı neye ve kime hizmet etmektedirler? Bu
hizmetlerinin karşılığı kaç paradır. Söylesinler de biz Türk milleti olarak aramızda para toplayıp bunlara verelim ki bu ülkeye ihanetten vazgeçsinler."

Arıtman, Türk milleti adına Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ettiğini de belirtti.