İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Ataman: ‘Hangi taraf beni isterse...'

Ataman: ‘Hangi taraf beni isterse...'
Ataman: ‘Hangi taraf beni isterse...'

Türkiye A Milli Basketbol Takımı Antrenörü ve Galatasaray Odeabank Antrenörü Ergin Ataman, "İki taraftan birinde olmam gerekirse en çok hangi taraf beni isterse, bana en çok hangi tarafın ihtiyacı varsa ben orada olurum" dedi.

Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Kaymakamlığı'nın Bağımlılıkla Mücadele Programı kapsamında yürüttüğü etkinliğe Türkiye A Milli Basketbol Takımı antrenörü ve Galatasaray Odeabank Antrenörü Ergin Ataman ve GS Odeabank'ın Basketbolcusu Göksenin Köksal katıldı. Türk Milli Takımı ve Galatasaray Odeabank antrenörü Ergin Ataman ve Galatasaray Odeabank'ın başarılı basketbolcusu Göksenin Köksal Sefaköy Kültür Merkezi'nde gençlerle buluştu. Programda başarılı teknik adam Ergin Ataman ve Göksenin Köksal, başarılarla geçen kariyerini ve Türk Basketbolunu anlattı.

“OLİMPİYATLARA KATILMA HEDEFİMİZ VAR”

Başarılı teknik adam Ergin Ataman, olimpiyatlara katılma hedeflerinin olduğunu belirterek, “Büyük bir özveri ile, hiçbir ayrım yapmadan milli takıma bir huzur ortamı getirip her takımdan gelen oyuncularımızla biz orada bir Türk takımı yarattık. Dünya Şampiyonasında ilk 8 takım arasına kaldık. Geçen yıl Avrupa Şampiyonası çeyrek final öncesi Fransa'ya kaybettik ama İtalya, Almanya gibi devleri yenerek tekrar bir 12 dev adam heyecanı yarattık. Önümüzdeki günlerde 2 hafta sonra tekrar A Milli takımı toplayacağız ve olimpiyat elemeleri oynayacağız. Elemelerde güçlü rakiplerimiz var Fransa ve Kanada gibi. İnşallah onları geçeceğiz, çünkü sadece birinci olan takım olimpiyatlara katılacak. Bizim de olimpiyatlara katılma hedefimiz var, bu çok büyük bir hedef. Bugüne kadar basketbol erkek milli takımı olimpiyatlara hiç katılamamış. Açıkçası şu andaki konsantrasyonum, düşüncem bununla alakalı” şeklinde konuştu.

“BENİ EN ÇOK KİM İSTERSE BEN ORADA OLURUM”

Ergin Ataman, “Gönül isterdi ki son 3 yılda olduğu gibi özveriyle her iki tarafı birden götürdüysem bu önümüzdeki yıl da sezon içinde milli maçlar olmayacağı için iki tarafı da birlikte götürebilmek. Tercihi yapacak olan Türkiye Basketbol Federasyonu'dur. Burada TBF'nin tercihi sezon içinde milli maç olmamasına rağmen yine de sadece milli takımı çalıştıracak olan bir antrenör olursa ve o tercihte ben olursam benim bir tercih yapmam gerekir. Ben bunu tekrar söylüyorum. Her iki tarafta da çok büyük zevk ve gururla çalışıyorum. İki taraftan birinde olmam gerekirse en çok hangi taraf beni isterse, bana en çok hangi tarafın ihtiyacı varsa ben orada olurum. Bu mesaj hem Galatasaray Kulübü'ne hem de sayın başkanımız Harun Erdenay'a" ifadelerini kullandı.

GENÇ OYUNCUDAN GENÇLERE TAVSİYELER

Başarılı genç basketbolcu Göksenin Köksal, genç oyunculara tavsiyede bulunarak, “Spor yapmak bu yaştaki gençlerde madde bağımlılığının önüne geçer. Çünkü kötü alışkanlıkların sebebi genelde arkadaşlıklardan dolayı oluyor. Kişinin kendisi geliştirmesi ve spor yapması lazım. Tabi dolayısıyla spor yapınca kötü arkadaş çevresinden kopacak. Bu vesileyle kendi arkadaş çevresine de sportif anlamda ön ayak olmaya başlayacak. Yani benimle arkadaşlık yapmak istiyorsan senin de spor yapman lazım diyecek. Kötü alışkanlıkların önüne öğüt vererek geçebilir her ne kadar yaş grubu aynı olsa da. O yüzden spor çok önemli” dedi.

Eurolig Kupası'nın maketinin getirilmesi üzerine seneye kupayı Türkiye'ye getirecekleri iddiasında bulunan Ergin Ataman, A Milli Basketbol Takımı Aday Kadrosu'nun da Karşıyaka ile oynayacakları Play-off karşılaşmaları sonrası açıklayacağını belirtti.