İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Atatürk Havalimanı'nda referandum oylaması başladı

Atatürk Havalimanı'nda referandum oylaması başladı
Atatürk Havalimanı'nda referandum oylaması başladı

16 Nisan'da yapılacak olan referandum oylaması Atatürk Havalimanında başladı.

Yurt dışı seçmen nüfusuna kaydı bulunmayan bir vatandaş, oyunu kullanamadı. Oyunu kullanabilmek için biletini bugüne aldığını söyleyen Eser Yardımcı isimli kadın, yaşadığı hayal kırıklığını anlattı.16 Nisan'da yapılacak olan referandum seçimleri bugün sınır kapılarında başladı. Oylamanın ilk gününde yurt dışı seçmen nüfusuna kayıtlı olan vatandaşlar, Atatürk Havalimanında kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı. Seçmen nüfusuna kayıtlı olan vatandaşlar oylarını kullanmanın mutluluğunu yaşarken, kullanamayanlar ise hayal kırıklığına uğradı.

Oy kullanmak için bugüne bilet aldığını ve kullanmadığını belirten Eser Yardımcı isimli kadın, “Almanya'da oturma ve çalışma iznim var. Ama tabi yaştan dolayı yapmıyorum. Miami'deki kızımın yanına gidiyorum. Kendisi de orada sandık görevlisi ve oyumu da kullanamıyorum. Bu güne bilhassa biletimi alındı ki oy kullanabileyim diye ama kullanamadım” diye konuştu.

“Ümit ettik biraz ve oy kullandık”

Londra'da yaşayan bir başka vatandaş ise sürpriz bir şekilde oy kullandığını söyleyerek, "Vatana millete hayırlı olsun inşallah baldızımın nikahı vardı bir günlüğüne onun için geldik. Sürpriz oldu. Görevli memurlar görünce sağ olsun 'oy kullanabilirsiniz' dedi. Şu an burada oy kullanabileceğimizi bilmiyordum. Ümit ettik biraz ve oy kullandık” dedi.

“Vatanımız için hayırlısı neyse o olsun”

Almanya'da yaşayan Merve Avcı ise, "Bir haftalık tatile geldik ve oy hakkımızı kullandık. Vatanımız için hayırlısı neyse o olsun. Oy kullanma tarihini biliyordum ama ona göre ayarlamadık, denk geldi. Eğer burada kullanmasaydık Almanya'da kullanacaktık” şeklinde konuştu. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.