İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Avrasya Üniversitesi'nde tercih rekoru bekleniyor

Avrasya Üniversitesi'nde tercih rekoru bekleniyor
Avrasya Üniversitesi'nde tercih rekoru bekleniyor

7-17 Temmuz tarihleri arasında yapılan ve son gününe gelinen üniversite tercihleri hakkında Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Avrasya Üniversitesi’nin geçen yıl olduğu gibi bu yılda yurdun her ilinden tercih edildiğini söyledi.

Avrasya Üniversitesi'ne gelen telefonlardan ve kurumumuzu ziyaret eden öğrenci ve velilerden anlıyoruz ki üniversitemiz yine yurdun her ilinden tercih edilen bir üniversite olmuştur' diyen Yıldız, 'Her geçen yıl öğrenci sayısını kat kat arttıran üniversitemiz bu yılda en hızlı büyüyen üniversiteler arasında yer almayı başaracaktır. Avrasya Üniversitesinin bu denli tercih edilmesinin sebepleri üniversitemizin verdiği kaliteli eğitim, Trabzon gibi ülkenin ve dünyanın en güzel ve en güvenli illerinden birinde olmamız ve öğrencilerimize en ileri teknolojiyi takip ederek kurduğumuz laboratuvarlar olarak sıralayabiliriz.

Ulaşım problemi olmayan ve öğrencinin her isteğine cevap veren bir şehirde olmamızda tabi ki çok önemli. Bizi tercih eden ve tercih etmeyiş düşünen tüm öğrencilerimize ve onların velilerine şimdiden teşekkür ederiz. Öte yandan üniversiteli olacak olan tüm öğrencilere başarılar dileriz. Bizim tek hedefimiz daha iyi şartlarda daha kaliteli eğitimdir. Bunun için hızlı bir şekilde yatırımlarımıza devam ediyoruz bunu bilmeniz isterim her şey geleceğimiz içindir' dedi.

Avrasya Üniversitesi'nin üçüncü yerleşkesinin kısa bir zaman içerisinde açılacağını belirten Yıldız, 'Bu dönem eğitimde vereceğimiz üçüncü yerleşkemiz içerisinde bin kişiye aynı anda yemek verebileceğimiz bir restoranımız bulunacak, hemen arkasında bir çarşımız olacak öğrencilerimiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek market gibi, kuaför gibi, yaklaşık ona yakın dükkanımız olacak. Öğrencilerimiz eğlenecekleri vakit geçirecekleri birkaç tane kafemiz olacak, aynı zamanda Türk hamamı saunası ve spor salonu da bulunacak. Denize sıfır bir yerde olduğumuz için çay bahçemiz ve plajımızı da mutlaka en iyi şekilde hazırlayacağız.

Bütün bu çalışmalarımız temmuz ayı sonunda bitmiş olacak ülkemiz ve bölgemiz için yeni ve eşine ender rastlanır yeni bir yerleşke ortaya çıkmış olacak. Bunlara ilaveten 730 kişilik bir öğrenci yurdumuz bu yerleşke içerisinde bulunuyor, yurt ihtiyacı olan tüm öğrenciler şimdiden gelip bu eşi benzeri olmayan yurdumuzu ziyaret edebilir yerlerini ayırtabilirler. Son olarak şunları söylemek isterim, biz Trabzon'da bölgenin ilk vakıf üniversitesini kurduk yaşatacak olanlar öğrencilerimizdir, bu kurumun sahipleri onlardır. Şimdiden gerçekleşen tercih döneminin öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim' diye konuştu.

TRABZON

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.