İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Avrupa Parlamentosu heyeti İran'ı ziyaret edecek

Avrupa Parlamentosu heyeti İran'ı ziyaret edecek
Avrupa Parlamentosu heyeti İran'ı ziyaret edecek

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mehmanparast, ABD'nin itirazlarına karşın Avrupa Parlamentosu'ndan bir heyetin İran'a bir ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı.

MEHDİ GHOLİZADEH/TAHRAN

Avrupa Parlamentosu'ndan (AP) çok sayıda meclis üyesi ile bazı ülkelerin komite başkanlarının yer alacağı heyetin Tahran'a yakın bir tarihte geleceğini belirten Mehmanparast, ziyaretin karşılıklı ilişkilerin gelişmesine hizmet etme amacını taşıdığını vurguladı.

AP heyetinin ziyaretinin aynı zamanda İran ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki bağları güçlendireceğini ve geliştireceğini vurgulayan Mehmanparast, İran'ın nükleer programı ve yakın zamanda yaşanan olayların da ziyarette gündeme gelebileceğini ve tartışılabileceğini sözlerine ekledi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mehmanparast, konuşmasında ABD'nin bu ziyarete itiraz ettiğini ve AP'nin ziyaretten vazgeçmesi talebinde bulunduğunu ifade ederek, "Bu itirazlar ve engellemeler, ziyarette her iki tarafın da karşılıklı ilişkileri geliştirme yönündeki kararlılıklarını etkilemeyecektir" şeklinde konuştu.

Mehmanparast, ziyaret tarihinin henüz netleşmediğini sözlerine ekledi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.