İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bakan Bağış Gaziantep'i gezdi

Bakan Bağış Gaziantep'i gezdi
Bakan Bağış Gaziantep'i gezdi

Gaziantep'e gelen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gaziantep'in tarihi ve turistik yerlerini gezerek yetkilerden bilgi aldı.


Bakan Egemen Bağış ile birlikte Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti il Başkanı Ahmet Uzer de kültür turunda yer aldı.


Cam müzesiyle başlayan gezi turu, Gaziantep Kalesi, Bakırcılar ve Sedefçiler Odası, Elmacı Pazarı ve diğer tarihi mekanların gezilmesiyle devam etti.


Bakan Egemen Bağış esnafları ziyaretinde, Suriye ile vize uygulamasının kalkmasının ne gibi yararlar sağladığı sorusuna esnaflardan olumlu yanıt alınca, bu durumu Başbakan Erdoğan'a bildireceğini söyledi.


Emine Göğüş Mutfak Müzesi gezisi sırasında basın mensuplarının soruların yanıtlayan Egemen Bağış, Gaziantep'in mutfak kültürünün Avrupa Birliğinin kapılarını açacağını ifade ederek, "İnşallah Nisan ayında Avrupa Birliği'nin Ankara'daki Büyükelçileriyle beraber tekrar Gaziantep'e gelerek, Gaziantep Mutfağıyla neleri kazanabileceklerini göstereceğiz. Gaziantep mutfağı Türkiye'nin AB kapısını açar diye umut ediyorum" dedi.


Kültür gezisini tamamladıktan sonra, Bakan Egemen Bağış diğer programlarla Gaziantep temaslarını sürdürdü.


HANİFİ ÖZER - 
GAZİANTEP