İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bakan Günay'dan teşvik müjdesi

Bakan Günay'dan teşvik müjdesi
Bakan Günay'dan teşvik müjdesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Isparta İl Başkanlığı'nın kongresine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Valilik ziyaretinde bütün bölgelerde kış, sağlık, kongre ve termal turizmi alanındaki yatırımların teşvik edileceğini müjdeledi.

FERHAT KAYA / ISPARTA

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sektörün bütününe katkı yapılması amacıyla turizm alanında çalışanların KOBİ desteklerinden yararlanması, turizm sektörünün ihracatçı sayılması, düşük mümessillerde turizm alanında çalışanların istihdam açısından kolay statüye kavuşturulması yönünde yeni bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

Bakan Günay, "Bu konuda ilgili bakanlıkların bazılarıyla çözüm eşiğine geldik" şeklinde konuştu.

Teşvik konusunda yeni bir çalışma içerisinde olduklarını da kaydeden Bakan Günay, son teşvik paketinde Türkiye'de kişi başına düşen Milli Gelir'i bin 500 doların altında kalan az gelişmiş yörelerde her türlü turizm çalışmasına teşvik verileceğini müjdeledi. Bakan Günay "Hatta geri kalan bütün bölgelerde de kış, sağlık, kongre ve termal turizmi alanındaki yatırımlar teşvik görecek" dedi.

Isparta Valisi Ali Haydar Öner'den kentin turizm sorunlarına yönelik bilgi alan Bakan Günay, şunları söyledi:

"Türkiye'nin en büyük turizm merkezinin hemen yanı başında. İmkanları gittikçe gelişen yerleşim merkezlerimizden biri. Isparta ve Antalya aynı coğrafyayı paylaşıyor. Buraya eksikleri giderip daha fazla tur düzenlenmesi sağlanacak. Antalya'ya gelenlerin kültür gezileri, doğa turizmi yapabilmeleri için çalışmalar yapacağız. Elimizden geldiği kadar yatırımlara, işletmelere destek olmaya çalışacağız."

Isparta'da Davraz Kayak Merkezi'nin önemine dikkat çeken Bakan Günay, merkezin hem yaz hem de kış turizmine hitap edebilen coğrafyasının en iyi şekilde değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.