İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bakan Pakdemirli, Angela Merkel ile görüştü

Bakan Pakdemirli, Angela Merkel ile görüştü
Bakan Pakdemirli, Angela Merkel ile görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Berlin’de düzenlenen 11. Dünya Gıda ve Tarım Forumu kapsamında yapılan Tarım Bakanları Konferansı'nda Şansölye Angela Merkel ile bir süre sohbet etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 17-19 Ocak tarihleri arasında Berlin'de düzenlenen 11. Dünya Gıda ve Tarım Forumu kapsamında yapılan Tarım Bakanları Konferansı'na katıldı. Almanya ziyaretinin ikinci gününde Şansölye Angela Merkel ile birlikte konferansa katılan yaklaşık 70 bakan ile birlikte aile fotoğrafı çekimine katılan Bakan Pakdemirli, bu esnada çok sayıda mevkidaşı ile ayaküstü sohbet etti. 

Konferans öncesi bakanlarla bir araya gelen Şansölye Merkel, “Dijitalleşen Tarım - Gelecek İçin Akıllı Çözümler” çerçevesinde bir konuşma yaptı. Toplantı sonrasında Bakan Pakdemirli ile ayaküstü görüşen Merkel, Pakdemirli ile bir süre sohbet etti. 

Bakan Pakdemirli, Almanya ziyaretinin üçüncü gününde “Tarım ve kırsal bölgelerde yapısal değişiklikler” konulu oturuma başkanlık edecek. Bakan Pakdemirli, 11 yıldır düzenlenen forum kapsamında bir oturuma başkanlık yapan ilk Türk bakan olacak.  

Derya Yetim - Mahmut Tosun
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.