İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Balnak, Finlandiya pazarında iddialı

Balnak, Finlandiya pazarında iddialı
Balnak, Finlandiya pazarında iddialı

Lojistik sektörünün her alanında faaliyet gösteren Balnak, uluslararası nakliye portföyünü 2010 yılında daha da büyütmeyi hedefliyor.

İSTANBUL

Finlandiya ile olan ticari ilişkilerini daha da geliştirmek istediklerini belirten Balnak Satış ve Pazarlama Direktörü Emre Yenal, Türkiye-Finlandiya ticari ilişkilerinin gelişime açık olduğunu kaydetti.

Uluslararası nakliye pazar payını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Balnak, programladığı hedeflere emin adımlarla ilerliyor. Yurtdışındaki müşteri ağını 2010 yılında daha da geliştirmeyi planlayan Balnak, tüm taşıma modlarıyla hizmet veriyor.
Uzun yıllardır Finlandiya'ya her türlü taşımacılık hizmeti sağlayan Balnak, Finlandiya'daki potansiyeli daha da genişletmeye kararlı.
 
Bu amaçla geçtiğimiz günlerde Finlandiya'nın büyük firmalarını ziyaret ettiklerini belirten Balnak Satış ve Pazarlama Direktörü Emre Yenal, bu görüşmelerden oldukça memnun kaldıklarını kaydetti. Finlandiya'nın dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer aldığına dikkat çeken Yenal, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:"Kara Avrupa'sına göre krizi en az hisseden ülkelerden biri de Finlandiya. Bunun nedenleri arasında da zenginliğinin yanı sıra dünya ticaretine niş ürünlerle entegre olması yer alıyor. Stratejik olarak Norveç, İsveç ve Baltık ülkelerine yakın olması Finlandiya'yı daha da önemli bir konuma getiriyor. Şu anda Türkiye-Finlandiya ticaret hacmi çok büyük olmamasına karşın, bu pazardaki potansiyelin daha da büyüyeceği inancıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Finlandiya'da sektöründeki güçlü bir acenteyle lojistik partner birlikteliğinin devam ettiğine dikkat çeken Yenal, Türkiye'den Finlandiya'ya ev tekstili, hazır giyim ve plastik ürünlerinin gönderildiğini, Finlandiya'dan ise ağırlıklı olarak makina ekipmanının geldiğini söyledi. 

Çin'den Finlandiya'ya gönderilen ürünlerin 35 gün gibi bir süre içinde ulaştığına dikkat çeken Yenal, "Türkiye'den ise bunun üçte biri gibi bir sürede Balnak olarak, Helsinki'ye parsiyel direkt servis sunuyoruz. TIR'larımız cuma - cumartesi günü yola çıkıyor ve kısa bir sürede Finlandiya'ya ulaşıyor. Finlandiya ile ticaret yapan tüm firmalara hem karayolunda hem de diğer taşıma modlarında hizmet vermeye hazırız" diye konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.