İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bartın'da demokrasi kuşağı projesi başladı

Bartın'da demokrasi kuşağı projesi başladı
Bartın'da demokrasi kuşağı projesi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Avrupa Konseyi iş birliğinde yürütülen Demokrasi Kuşağı Projesi'nin Bartın Yerel Çalıştayı, Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Avrupa Konseyi iş birliğinde yürütülen Demokrasi Kuşağı Projesi´nin Bartın Yerel Çalıştayı, Atatürk İlkokulu Konferans Salonu’nda başladı. MEB personelinin ve ilgili grupların DVE (Demokratik Vatandaşlık Eğitimi) İHE (İnsan Hakları Eğitimi) ile ilgili temel becerilerinin ve bilgi birikiminin farkındalık artırma faaliyetleri ve eğitimler yoluyla artırılması, demokratik okul kültürünün geliştirilmesi ve demokratik okul yeterlilik çerçevesinin hazırlanması amacıyla oluşturulan DVE/İHE’ye Batın’da görev yapan tüm felsefe ve tarih öğretmenleri katılıyor.

İnsanların kendi hak, sorumluluk ve görevleri konusunda nasıl bilgi alabileceklerini gösteren ve çevrelerinde olup bitenleri etkileyebileceklerini ve bir fark yaratabileceklerini fark etmelerini sağlamayı amaçlayan projede eğitimciler için düzenlenen çalıştayın 23 Ocak Perşembe günü tamamlanacağı belirtildi.

ÖNDER FINDIK
BARTIN

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.