İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Başbuğ, Anıtkabir'de

Başbuğ, Anıtkabir'de
Başbuğ, Anıtkabir'de

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Harp Okulu'ndan 1962 yılında birlikte mezun olduğu silah arkadaşlarıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

DUYGU BEKTAŞ/ANKARA

Aslanlı yoldan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine giden Orgeneral Başbuğ ve beraberindekiler, mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Başbuğ ve beraberindeki silah arkadaşları hatıra fotoğrafı çektirdi. Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Başbuğ, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

''Ordularımızın şerefli Başkomutanı Yüce Atatürk. Mazisi şan ve şerefle dolu, yüzyıllardır orduya can veren, kartal yuvası Kara Harp Okuluna bundan 50 yıl önce birlikte ilk adımımızı attığımızda huzurunuzda bulunmanın heyecanını yaşıyorduk. Hedef olarak gösterdiğin yolda ilerleyebilmek için bilim ve akıl üzerine kurduğun Atatürkçü düşünce ilkelerinden güç ve ilham alıyor, insanlığa ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşüncelerinle aydınlattığın bu yolda kararlılıkla ilerlemeyi şeref sayıyoruz.


Gücünün kaynağını halkın kendisine duyduğu sevgi, saygı ve güvenden alan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti'nin her türlü zorluğu ve güçlüğü yenebilecek güçte olduğuna inanıyoruz.

Askerlik mesleğine adım attığımız ilk günkü coşku ve başarma azmiyle ulusumuza hizmet etmek için bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Minnet ve şükran duyguları içerisinde huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhun Şad olsun.''

Ziyarette, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Orgeneral Hurşit Tolon da yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.