İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bim satışlarını arttırdı

Bim satışlarını arttırdı
Bim satışlarını arttırdı

Türkiye perakende sektörünün önde gelen kuruluşlarından BİM 2010 yılı ilk çeyreğinde 1,57 milyar TL düzeyinde satış yaparak, cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28,8 oranında artırdı.

BİM'den yapılan açıklamaya göre aynı dönemde şirketin net karı geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 19,7 artışla, 66 milyon TL oldu. Yılın ilk çeyreğinde açılan 76 yeni mağaza ile birlikte BİM mağazalarının sayısı Mart ayı sonu itibarı ile 2 bin 704'e çıktı. Böylece BİM en çok mağazaya sahip perakende kuruluşu unvanını sürdürdü.

İlk çeyrek sonuçlarını değerlendiren BİM İcra Kurulu Üyesi ve CFO'su Haluk Dortluoğlu, yılın ilk üç ayında güçlü bir büyüme sergiledikleri için memnuniyet duyduklarını belirterek, "Satışlarımızdaki artış yüzde 28'i, net karımızdaki artış ise yüzde 19'u geçti. Bu performansı daha da yükselterek sürdüreceğiz. Yılsonuna kadar mağaza ağımıza 300 yeni mağaza eklemeyi hedefliyoruz. Yurtdışında Fas'ta sürdürdüğümüz faaliyetler de iyi gidiyor. İlk çeyrekte Fas'ta 6 yeni mağaza açtık ve bu ülkede büyümemize devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.