İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bosch Türkiye Ve Ortadoğu Başkanı öğrencilerle deneyimlerini paylaştı

Bosch Türkiye Ve Ortadoğu Başkanı öğrencilerle deneyimlerini paylaştı
Bosch Türkiye Ve Ortadoğu Başkanı öğrencilerle deneyimlerini paylaştı

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Girişimcilik Kulüp’ü işbirliği ile hazırlanan daha önce de öğrencilerle iş dünyasının önemli isimlerini buluşturan “Business Talk” adlı söyleşi bu kez Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young’u ağırladı.

İş dünyasının önemli isimlerinin, deneyimlerini öğrencilerle paylaşma imkanını bulduğu söyleşi İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği söyleşi, Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkın'ın açılış konuşmasıyla başladı.

Deneyimlerini ve kariyer sırlarını öğrencilerle paylaşan Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, “ Bugünkü gençler aslında mezuniyetten sonra ortalama 40 yıllık bir yolculuğa çıkacaklar. Onlarla, benim de şu ana kadar geçtiğim yolların önemli kilometre taşlarını ve deneyimlerimi paylaşmak için buradayım” dedi.
Öğrencilere özellikle değişen ve gelişen dünyada değişime açık olmalarını tavsiye eden Steven Young, ”Mezun olduktan sonra 40 yıllık bir iş hayatına atılacak olan öğrencilerimizin değişen dünyada esnek olmaları, büyük düşünmeleri, her türlü yeniliğe ve değişime açık olmaları gerekiyor. Ancak bunlar sayesinde belirledikleri hedefin kademelerini hızlı bir şekilde tırmanabilirler ve yaptıkları işten keyif alabilirler” şeklinde konuştu.

“STAJ YAPMALARI VE SOSYAL FAALİYETLERDE BULUNMALARI ŞART”
Türkiye'deki üniversite öğrencilerinin girişimcilik konusuna teorik olarak çok iyi bir şekilde hakim olduklarını, bu teorik bilgilerini de birinci sınıftan itibaren staj yaparak pekiştirmeleri önerisinde bulunan Young, “ Öğrencilerimiz üniversite okurken kesinlikle staj yapmalılar ve teorik bilgilerini güçlendirmeliler. Bunun yanısıra kulüplerde ve sosyal faaliyetlerde faal olarak yer almalılar. Bunların ikisi de çok önemli. Diğer bir konu ise üniversitedeyken sağlam bir network oluşturmaları ki 5-10 yıl sonra iş hayatında birbirleriyle karışılacaklar. Resmin tümünü görmeleri için bunların hepsi gerekli olan konular” dedi.

Söyleşide öğrencilerin sorularını ve merak ettikleri konuları yanıtlayan Steven Young, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Kaptan tarafından katılımından ötürü plaket takdim edildi. Bütün üniversite öğrencilerine gerek okul hayatlarında gerekse iş hayatlarında başarılar dileyen Young, aynı zamanda İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'ne bu etkinliklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.