İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bugün hava nasıl olacak? 20 Ocak hava durumu

Bugün hava nasıl olacak? 20 Ocak hava durumu
Bugün hava nasıl olacak? 20 Ocak hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun dört bir yanında kar yağışları etkisini göstermeye devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Cuma günü yeni bir soğuk yağışlı sistemin Balkanlar üzerinden yurdun kuzeybatı kesimlerinden başlayarak etkili olacağı bildirildi. Tüm yurdu etkisi altına alacak yeni bir kar yağışı geliyor. Ayrıca birçok ilde yüz yüze eğitime ara verildi. İşte Meteoroloji tarafından yayınlanan yeni bölge bölge son dakika hava durumu raporu...

Yapılan son değerlendirmelere göre: Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, gece saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla çevreleri ile Manisa'nın güney kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; gece saatlerinden sonra Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar'ın Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/ sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Yurt genelinde sıcakların: Batı kesimlerinde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri altında, Marmara'da mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; genellikle batı ve kuzeybatı, kuzey kesimleri ile iç ve batı kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (40-60 km/sa ) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 0
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu gece saatlerinden sonra çok bulutlu 9
İzmir: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 10
Adana: Parçalı ve az bulutlu 10
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 11
Samsun: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 7
Diyarbakır: Çok bulutlu, doğu kesimleri kar yağışlı (-1)

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.