İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Burdur'da İş Bankası Ormanı oluşturuldu

Burdur'da İş Bankası Ormanı oluşturuldu
Burdur'da İş Bankası Ormanı oluşturuldu

Türkiye İş Bankası Sosyal Sorumluluk çalışmaları kapsamında Burdur ili Büğdüz kasabası Ağaçlandırma Bölgesinde Türkiye İş Bankası Burdur Ormanı oluşturdu. Türkiye İş Bankası ve TEMA Vakfı’nın işbirliği ile 20 hektarlık Büğdüz Ağaçlandırma Alanında 30 bin fidan toprakla buluştu.

HAYAL GİRİŞİM-SÜLEYMAN ELÇİN/BURDUR

Türkiye İş Bankası Burdur Şubesi, ’81 ilde 80 Orman’ Proje kapsamında Büğdüz Ağaçlandırma Bölgesinde Fidan Dikim töreni düzenledi. Fidan Dikim törenine Burdur Valisi İbrahim Özçimen, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Daire Müdürleri, Büğdüz Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Türkiye İş Bankası Burdur Şube Müdürü Mehmet Kılıç, TEMA Vakfı Burdur Şube Müdürü Gülser Bülbül, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ağaç dikim törenini açılış konuşmasını yapan Türkiye İş Bankası Burdur Şube Müdürü Mehmet Kılıç, Burdur da dahil olmak üzere ’81 ilde 81 orman’ Projesi sebebiyle ağaçlandırılan il sayısının 33’e, 615 hektar arazide dikilen fidan sayısının ise 1 milyona ulaştığını dile getirdi.


Türkiye İş bankası Burdur Şube Müdürü Mehmet Kılıç: ‘ Önümüzdeki 5 yıl boyunca, ülkemizin dört bir yanında orman alanlarını genişletmeyi ve 81 ilimizde İş Bankası Ormanı oluşturmayı hedefliyoruz. Fidanlarımızın sağlıkla yetişmeleri için bakımlarını da üstleniyoruz. Projemizin bitiminde, üç bin futbol sahası büyüklüğünde bir alana 2 milyondan fazla ağaç dikmiş olacağız ‘ diye konuştu.

Müdür Kılıç konuşmasının devamında, Cumhuriyetimizin kuruluşuyla yaşıt bir kurum olan Türkiye İş Bankası’nın, sosyal sorumluluklarının farkında ve hedeflerinin genç nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak olduğunu, bu sebeple sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında ağaçlandırma çalışmalarına başladıklarını belirtti.

TEMA Vakfı Burdur Temsilcisi Gülser bülbül ise yaptığı konuşmada, vatandaşlara toprağın önemini belirtmek için her türlü faaliyette yer aldıklarını ifade etti. TEMA Vakfı Temsilcisi Bülbül : ‘ Doğal zenginliklerimizin, bilinçsizce tüketilmesine dur demek için yola çıktık. Her şeyi devletten başkalarından beklemek yerine, 7 ‘den 70 ‘e hepimiz sorumluluk almalıyız. Dünyada gelişmiş, demokratik toplumların diğer toplumlardan farkı gönüllü çalışmaların çokluğudur’ şeklinde konuştu.

Bir kenti güzel kılan nedenin yeşilliği ve temiz havası olduğunu kaydeden burdur valisi İbrahim Özçimen, Türkiye topraklarını daha yeşil, daha sulak bir hale getirmek için çalıştırdıklarını aktardı. Vali Özçimen: ‘ Bu topraklar atalarımızdan bize mirastır. Topraklarımızı daha iyiye götürelim. Bu topraklar beyazlarla iyi görünmüyor, daha yeşil daha sulak, şırıl şırıl suların aktığı bir hale getireceğiz. O zaman çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir dünya bırakacağız.

Son yıllarda hükümetimizin ağaçlandırma ve erozyonla mücadele seferberliği kapsamında Türkiye çapında ormanlar oluşturuluyor. Bir şehri güzel kılan şey yeşilliğidir, temiz havasıdır. Bizde yaşanılabilir şehirler oluşturmak için çalışıyoruz’ dedi. Konuşmaların ardından Büğdüz Ömer Naci İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Folklor Gösterisi izlendi. Öğrenciler toprak ve yeşil konulu şiirler okuyup, şarkılar söyledi. Öğrencilerin gösterilerinden sonra fidan dikim alanına geçildi. Burdur Valisi İbrahim Özçimen ve Türkiye İş Bankası Burdur Şube Müdürü Mehmet Kılıç başta olmak üzere katılımcılar ve öğrenciler fidan dikti. Fidan dikiminden sonra Türkiye İş Bankası Burdur Şubesi, öğrencilere kitap dağıttı

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.