İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Bursa'da HDP'liler halk otobüsünü taşa tuttu

Bursa'da HDP'liler halk otobüsünü taşa tuttu
Bursa'da HDP'liler halk otobüsünü taşa tuttu

Bursa'da, IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını bahane eden HDP'liler olay çıkarttı. Grup, bir halk otobüsünü taş yağmuruna tutarken, vücuduna taş isabet eden şoför yaralandı.

Bursa'da, IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını bahane eden HDP'liler olay çıkarttı. Grup, bir halk otobüsünü taş yağmuruna tutarken, vücuduna taş isabet eden şoför yaralandı. Yolcular büyük panik yaşarken, göstericiler bir bankanın ATM'sini de parçaladı. 

Öğle saatlerinde Kent Meydanı'nda başlayan gösteriler, akşam saatlerinde Yavuz Selim Mahallesi'ne sıçradı. HDP'li gruplar, halk otobüsünü taşa tuttu. Otobüsün camları kırılırken, yolcular büyük panik yaşadı. İri bir taş isabet eden otobüs şoförü, yolcuları emniyetli bir yere getirdikten sonra bayıldı. 

Bir bankanın ATM'sini de parçalayan gruplar, Ulus Meydanı'nda toplandı. Çöp konteynırlarını devirip yollara barikat kuran göstericilere güvenlik güçleri müdahale etti. Polis, panzerlerle yolları açtı. Taşlarla polise saldıran gruplara gaz bombasıyla müdahale ediliyor. Yavuz Selim ve Ulus'ta olaylar halen devam ediyor. 

BURAK TÜRKER - GÖKHAN SARIKAYA

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.