İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"Çakmaklı, çok önemli bir sanatçıydı"

"Çakmaklı, çok önemli bir sanatçıydı"

Yönetmen Yücel Çakmaklı'nın cenaze törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Tevazunun nasıl bir şey olduğunu onda görebiliriz" dedi.

ERHAN YILMAZ/İSTANBUL

Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katılan Bakan Günay, "İç dünyamızın maneviyatı en iyi şekilde hem ulusal hem de uluslararası düzeyde anlatan bir kişiydi. Tevazunun nasıl bir şey olduğunu da onda görebiliriz. Çok önemli bir sanatçıydı. Başımız sağolsun. Eğer yeni nesilde bu tür filmler yapmak isterse yardımcı oluruz" dedi.

Bakan Günay, Çakmaklı'nın hastane masraflarına yardım edilip edilmediğini soran basın mensuplarına, "Bunlar özel konular. Cevap vermem" diye yanıt verdi.

Cenaze törenine katılan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ise "Muhafazakar kesime sinemayı sevdiren kişidir. Çok önemli bir yönetmendi" şeklinde konuştu.


Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Ali Müfit Gürtuna ile çok sayıda kişi cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise çelenk gönderdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.