İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Çalıntı mal paylaşımında cinayet

Çalıntı mal paylaşımında cinayet
Çalıntı mal paylaşımında cinayet

Hırsızlık zanlılarının Çanakkale'de karıştıkları iddia edilen bir hırsızlık olayıyla alakalı 'mal paylaşımı' anlaşmazlığı, cinayetle sonuçlandı.

Eskişehir'de Hırsızlık zanlılarının Çanakkale'de karıştıkları iddia edilen bir hırsızlık olayıyla alakalı 'mal paylaşımı' anlaşmazlığı, cinayetle sonuçlandı. Sokak ortasında tek kurşunla vurulan hırsızlıktan sabıkalı bir genç hayatını kaybetti. Firar eden katil zanlısı ise, polis tarafından her yerde aranıyor.

Alınan bilgiye göre, Gökmeydan Mahallesi Dede Efendi Caddesi'nde saat 20.30 sıralarında meydana gelen olayda, bir süre önce Çanakkale'de hırsızlık olayına karıştıkları ileri sürülen hırsızlıktan sabıkalı Rifat Ü. (23), M.A., C.Ö., Y.K.A. ile O.B. arasında 'mal paylaşımı' meselesi yüzünden anlaşmazlık çıktı. Bu yüzden bir süre önce Y.K.A.'nın evini kundakladığı iddia edilen O.B., evini yaktıklarını öne sürdüğü diğer arkadaşlarıyla konuşmak istediğini söyledi.

Rifat Ü.'yü telefonla arayan O.B., kendisiyle Gökmeydan Mahallesi Muhtarlığı önünde buluşmak istedi. Bunun üzerine Rifat Ü., M.A. ve C.Ö. ile birlikte bir otomobille bahse konu yere gitti. Araçtan inen Rifat Ü., kendilerini sözkonusu yerde bekleyen O.B. ile konuşurken aralarında tartışma çıktı. Bunun üzerine O.B. yanındaki tabancayla otomobile doğru 5 el ateş etti. Kurşunlar kimseye isabet etmezken, araç içindeki M.A. ile C.Ö. otomobille olay yerinden uzaklaştı. Rifat Ü. ise, hareket halindeki otomobile yetişmek için koşmaya başladı. Arkasından koştuğu Rifat Ü.'yü bir müddet sonra yakalayan O.B., sokak ortasında şahsın göğsüne tabancayla bir el ateş etti. Rifat Ü., olay yerine çağrılan sağlık ekibinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Katil zanlısı O.B. ise kayıplara karıştı.

Rifat Ü.'nün cenazesi, polisin olay yerindeki incelemesini tamamlamasının ardından otopsi yapılmak üzere Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi. Polis ekipleri, olayın görgü şahitleri M.A. ile C.Ö.'nun ifadelerine başvurdu. Olay yeri inceleme görevlileri ise, bahse konu otomobille olay mahallindeki delilleri topladı. Katil zanlısı O.B.'nin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

OKTAY ÖZDEN-ESKİŞEHİR

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.