İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çanakkale'de Jaws

Çanakkale'de Jaws
Çanakkale'de Jaws

Çanakkale Boğazı'nda hamsi tutmak için atılan ağa takılan yarım tonluk ve 4 metre uzunluğundaki köpekbalığı Bursa'da bir balıkçıda sergileniyor. Korku filmlerinde herkesin tüylerin ürperdiği köpekbalığını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

YUSUF SERKAN YILMAZ-ORHAN AKIN / BURSA


Bursalı balıkçıların ağlarına jaws takıldı. Dün gece sabah saat 04.00 sıralarında Çanakkale Boğazı'nda hamsi tutmak için denize açılan balıkçıların ağlarına camgöz cinsi köpekbalığı takıldı. Ağları yırtan ve güçlükle yakalanan köpekbalığı, Nilüfer Beşevler Mahallesi'ndeki Kocamanlar Balıkçılık'a getirildi. Korku filmlerini izlerken herkesin tüylerinin örperdiği köpekbalığını Bursa sokaklarında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. 4 metre uzunluğunda ve 65 yaşında olduğu tahmin edilen vahşi köpekbalığını yakından gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.


YARIM TONLUK JAWS

520 kilogram ağırlığındaki köpekbalığı işyerinin önüne gelen forklift aracıyla kaldırıldı. İşyerinin önünde 3 gün boyunca sergilenecek olan köpekbalığını gören sürücüler ise araçlarını yol kenarına çekerek jawsı uzun süre hayretler içinde izledi. Görüntüsüyle korku verici olan köpekbalığını gören vatandaşların şaşkınlıklarını gizleyemediğini belirten İşletme sahibi Ömer Kocaman (32), "Çanakkale Boğazı'nda hamsi tutmak için denize açıldık. Sabaha karşı ağlara bir cismin takıldığını fark ettik. Ağları yüzeye çektiğimizde karşımızda köpekbalığını gördük. Kurtulmak için can havliyle çabalayan köpekbalığı ağları da yırttı. Daha sonra Bursa'daki işletmemize getirdik" dedi.


"ŞAŞKINA DÖNDÜM"

Köpekbalığını İstanbul Teknik Üniversitesi Su Ürünleri Bölümü'ne bağışlayacaklarını belirten Kocaman, 4 metre uzunluğundaki köpekbalığını görmek isteyenleri işyerine davet etti. Kocaman, balığın değerinin yaklaşık bin 500 TL değerinde olduğunu söyledi. Hayatında ilk defa gördüğü köpekbalığı ile fotoğraf çektiren Seytuğ Algaç, "Balığı görünce şaşkına döndüm. Korktum da diyebiliriz. Bu balığı filmlerde gördüğümde korkuyordum, şimdi yakından görmek farklı bir duygu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.