İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Cezalar onandı

Cezalar onandı
Cezalar onandı

Trabzon'da Gökdeniz Karadeniz ile Fatih Tekke'nin araçlarını kurşunlayan Hakan Süleyman'a verilen bir kez müebbet ve 42 yıl 5 ay hapis cezaları ile üç suç ortağına verilen hapis cezaları, Yargıtay Birinci Ceza Dairesi tarafından onandı.

AHMET AKBUĞA/ERZURUM

Trabzon'un milli futbolcuları Gökdeniz Karadeniz ile Fatih Tekke'den 500 bin dolar haraç istediği, eşlerinin otomobilleri ile işyerlerini kurşunladığı iddia edilen Hakan Süleyman hakkında, 2 kez ömür boyu hapis cezası istendi.

Mahkeme heyeti, sanık Hakan Süleyman'ın sabit olan örgüt faaliyeti çerçevesinde maktul Müjdat Üçüncü'yü kasten öldürme suçundan, TCK'nın 81. maddesi gereğince müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildiğini açıkladı. Süleyman'a diğer suçlardan toplam 42 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

Sanıklardan Erdem Kılıç 22 yıl 1 ay, Şenol Kaya 26 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Tutuksuz sanık Fatih Bulut da 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Hapis cezaları, Yargıtay Birinci Ceza Dairesi tarafından onandı.

DAVA SÜRECİ

Milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile eşlerinin otomobilleri ve iş yerlerinin kurşunlanması, Gökdeniz Karadeniz'den 500 bin dolar haraç istenmesi ve resepsiyon görevlisi Müjdat Üçüncü'nün öldürülmesi olayları ile ilgili Hakan Süleyman, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı.

Hakan Süleyman, Erdem Kılıç ve Şenol Kaya, silahlı çete kurmak, haraç istemek ve adam öldürmek suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hakim karşısına çıkarılmıştı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.