İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

CHP İl Başkanına işçiden şok tepki!

CHP İl Başkanına işçiden şok tepki!
CHP İl Başkanına işçiden şok tepki!

Adana'da bir grup işçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne İncirlik Üssü önünde grev yaparak girdi. İşten çıkartılan bir işçi, kendilerine destek vermek için gelen CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut'a "Siyaset yapma" diyerek tepki gösterdi.

İncirlik'te konuşlu ABD Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda çalışan ve aralarında Türk Harb-İş Sendika üyelerinin de bulunduğu çok sayıda işçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne İncirlik Üssü'nün önünde grev yaparak girdi. İşçilere CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan da destek verdi.

CHP Adana İl Başkanı Barut, CHP adına yaptığı açıklamada, canlı bomba tehditleri nedeniyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü buruk kutladıklarını, ülkenin birçok ilinde canlı bomba tehdidi olduğunu söyledi. İşten çıkartılan bir kişi ise, canlı bombalar nedeniyle işçilerin bayramlarını kutlayamadığını ifade eden Barut'a, "Siyaset yapma, siyaset yapma" diye bağırdı. İsminin Muhammet olduğu öğrenilen işçinin ağzını işçi arkadaşları kapatarak Barut'un yanından uzaklaştırıldı. Muhammet adlı işçi, 6 yıl önce İncirlik Üssü'ndeki işinden çıkartıldığını, hakkını aradığını, Barut'un ise siyaset yaptığını söyledi. Bu sırada bir işçi de Barut'a tepki gösteren işçiye tepki gösterince tartışma çıktı. İşçi uzaklaştırıldıktan sonra açıklamasına devam eden Barut, "Biz bugün buraya siyaset yapmaya değil işçilere sahip çıkmaya geldik" dedi. 

Konuşmanın ardından Gaziantep ve Mardin'den şehit haberleri gelmesine rağmen işçiler önce halay çekip, çiftetelli oynadı. Daha sonra işçiler şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

FATİH KEÇE - SERKAN ÇETİNKAYA 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.